Min. Anna Zalewska: W trzech szkołach nie doszło do egzaminu gimnazjalnego

- W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji; w pozostałych szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń - poinformowała szefowa resortu edukacji Anna Zalewska. Marcin Smolik z CKE dodał, że w tych trzech szkołach nie odbyła się pierwsza część egzaminu.
Zobacz wideo

Do egzaminu gimnazjalnego miało przystąpić dziś ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7 tys. szkół w całym kraju. Nie wszystkim się to udało. Środa to trzeci dzień bezterminowego strajku nauczycieli. 

- W całej Polsce tylko w trzech szkołach doszło do nieprzewidzianych sytuacji; w pozostałych szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń - powiedziała Anna Zalewska, minister edukacji narodowej. Z kolei szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik dopowiedział, że w tych trzech placówkach nie odbyła się pierwsza część egzaminu. 

Kłopoty z egzaminem były m.in. w jednej ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Jak informuje kuratorium, chodzi o placówkę w miejscowości Podwiesk w gminie Chełmno.

Min. Zalewska podziękowała dyrektorom szkół oraz tym, którzy odpowiadali za organizację egzaminów. - Mamy już 5 tys. osób w bazie danych gotowych do tego, by dalej wspierać egzaminy - podkreśliła szefowa MEN.

Czytaj też: Ponad 350 tys. gimnazjalistów ma zacząć egzamin. Dyrektorzy szkół do ostatniej chwili szkolą członków komisji>>>

TOK FM PREMIUM