Strajk taksówkarzy. Ruszyły negocjacje z przedstawicielami rządu

Rozpoczęły się negocjacje przedstawicieli taksówkarzy z reprezentantami rządu. W rozmowach w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" uczestniczą, m.in. przedstawiciele resortów: przedsiębiorczości i technologii, spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz wideo

Organizatorem rozmów jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie jest efektem protestów taksówkarzy, które odbyły się w ostatnich dniach. W poniedziałek przez kilka godzin demonstrowali na ulicach w centrum Warszawy. Mieli wuwuzele, skandowali hasła "Nic o nas bez nas". Protest miał zostać zawieszony do środy, do czasu rozpoczęcia negocjacji z rządem. Część taksówkarzy jednak i tak blokowała ulice m.in. wokół placu Trzech Krzyży.

 - Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. Taksówkarze ulegli presji działaczom jednego ze związków, którego postulaty były bardziej radykalne. Domagają się natychmiastowego wyłączenia aplikacji Ubera - mówił "Stołecznej" Jarosław Iglikowski, przewodniczący Związku Zawodowego "Warszawski Taksówkarz". 

"Nie walczymy z nowoczesnością"

Taksówkarze protestują przeciw m.in. planom zalegalizowania działalności pośredników, takich jak Uber czy Bolt. - My nie walczymy z nowoczesnością tylko ze zwykłym, chamskim i ordynarnym łamaniem polskiego prawa - mówił w TOK FM  Jarosław Iglikowski.

Zgodnie z przyjętym przez rząd projektem ustawy, pośrednicy przewozów działający za pomocą aplikacji mobilnych będą mogli w Polsce działać legalnie, ale będą ograniczały ich dodatkowe przepisy. Taksówkarze żądają wycofania się z tych planów oraz ograniczenia działalności przewoźników korzystających z technologii mobilnych.

CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH PRZEPISACH

DOSTĘP PREMIUM