"To nosi znamiona mobbingu". Poznaliśmy treść pisma MEN-u w sprawie strajkujących nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej wysłało pismo do dyrektorów szkół i innych placówek oświatowych z prośbą o wykazanie nieobecności nauczycieli w systemie informacji oświatowej. Zdaniem strajkujących to zastraszanie protestujących nauczycieli.
Zobacz wideo

MEN zbiera informacje na temat strajkujących nauczycieli. Do dyrektorów placówek oświatowych wysłano maila z prośbą o wykazanie nieobecności nauczycieli w systemie informacji oświatowej.

W piśmie, do którego dotarło TOK FM, czytamy: "Uprzejmie informujemy, że w związku ze strajkiem nauczycieli powinno się odnotować ten fakt w systemie informacji oświatowej. Nauczycielom, którzy strajkują, należy wykazać nieobecność wybierając jako jej przyczynę nieobecność "zwolnienie z obowiązku prowadzenia zajęć na innej podstawie". Wymagane jest podanie daty rozpoczęcia i zakończenia nieobecności".

Według nauczycieli mamy do czynienia zastraszaniem strajkujących.

Sprawę pisma, które trafia do dyrektorów, skomentował też szef ZNP. Zdaniem Sławomira Broniarza nosi to znamiona mobbingu. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego zwrócił się też do minister edukacji Anny Zalewskiej o "zaprzestanie tego rodzaju działań".

Czwartek to czwarty dzień bezterminowego protestu nauczycieli. W akcji uczestniczy blisko 75 proc. szkół, wynika z informacji ZNP. Według informacji przekazywanych przez MEN skala protestu jest mniejsza - strajkują nauczyciele w niespełna 50 proc. szkół i przedszkoli.

Czytaj też: Egzamin gimnazjalny 2019. Dyrektor CKE: Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach przebiegają spokojnie>>>

TOK FM PREMIUM