Warszawa. Atak w kościele na Woli. Nie żyje jedna osoba

W czwartek wieczorem w Warszawie doszło do ataku w kościele na Woli. Na plebanię wtargnął napastnik i zaatakował mężczyznę. Nie udało się go uratować.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło na Woli w jednym z kościołów w Warszawie. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował PAP, że do plebanii wszedł agresor i zaatakował mężczyznę. Poszkodowanemu pomocy próbował udzielić ksiądz i również został zaatakowany.

Atak w kościele w Warszawie

Policjanci zjawili się na miejscu po trzech minutach od wezwania i obezwładnili napastnika. - Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Agresor został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem - przekazał rzecznik warszawskiej policji.

Reanimacji wymagał również pokrzywdzony. Jak przekazał portalowi metrowarszawa.pl Sylwester Marczak, pokrzywdzony nie przeżył. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. O napaści zawiadomiono prokuraturę.

Atak nożownika na Mokotowie

Tego samego dnia w Warszawie miała miejsce inna tragiczna w skutkach napaść. Drugie zdarzenie miało miejsce w rejonie ulicy Sobieskiego na Mokotowie.

Policjanci zatrzymali nożownika, który w czwartek w Warszawie zabił, kilkakrotnie godząc nożem, 40-letniego mężczyznę. Do ataku doszło w kwiaciarni. Na miejscu pracują funkcjonariusze policji i prokurator.
Policjanci podejrzewanego o atak mężczyznę zatrzymali w okolicach ul. Sobieskiego w Warszawie, niedaleko miejsca, w którym doszło do ataku.

Na miejscu zbrodni trwają czynności policjantów i prokuratora.

TOK FM PREMIUM