Warszawa: "Światełko z wykrzyknikiem" dla nauczycieli. Głos zabrał Rafał Trzaskowski

O godz. 19 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpoczęła się pikieta wsparcia dla strajkujących nauczycieli pod hasłem "Światełko z wykrzyknikiem". Tego rodzaju wydarzenia organizowane są w całej Polsce.
Zobacz wideo

W "Światełku dla nauczycieli" bierze udział kilka tysięcy osób. Podczas manifestacji głos zabrali m.in prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, jak również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- To jest dla nas niezwykle ważne. To jest ten rodzaj poparcia, który daje nam dodatkową energię - mówił o akcji Sławomir Broniarz, szef ZNP.

- Zrobimy absolutnie wszystko, żeby te pieniądze, które nie zostały wam wypłacone w pensjach, wróciły do szkół i zostały wam wypłacone w postaci dodatków - powiedział powiedział w trakcie pikiety prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podkreślił jednocześnie, że chociaż edukacja i organizacja egzaminów to odpowiedzialność rządu, to jako samorządowcy "stają (władze stolicy - red.) na głowie, żeby tam, gdzie rząd jest niewydolny, część odpowiedzialności przejąć na siebie".

Pikiety poparcia w całym kraju

Wykrzyknik jest symbolem trwającego od poniedziałku strajku nauczycieli. Dlatego podczas wczorajszej manifestacji w Łodzi jej uczestnicy ułożyli ze świeczek ten znak na ulicy Piotrkowskiej.

Akcje poparcia dla pedagogów odbyły się wczoraj także we Wrocławiu, Poznaniu i Toruniu. Również w Warszawie na Placu Zamkowym nauczyciele, uczniowie, rodzice i wszyscy, którzy solidaryzują się ze strajkującymi utworzyli Łańcuch Światła.

Podobne akcje odbyły się też w piątek w Gorzowie, Tarnowskich Górach i Bytomiu. W sobotę pikieta poparcia dla strajkujących nauczycieli organizowana jest między innymi w Olsztynie, a w niedzielę wieczorem w Gdyni.

Przypomnijmy, początkowo Związek Nauczycielstwa Polskiego domagał się 1000 złotych (brutto) podwyżki dla nauczycieli. Na początku tygodnia złagodził stanowisko. Największy nauczycielski związek chce, by wzrost o 30 proc. rozłożyć na dwie raty: 15 proc. od 1 stycznia, 15 proc. od 1 września 2019 roku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Warszawa: "Światełko z wykrzyknikiem" dla nauczycieli. Głos zabrał Rafał Trzaskowski
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 1 raz 1

  Niech szlachetne organizacje zbierające pieniądze sfinansują podwyżkę. Protestującym będzie godniej je przyjąć niż wzgardliwie rzucone, niczym 500 + przez faszystowski rząd.

 • azibii

  0

  Cały ten polityczno-religijny twór tzw. kaczy-stan jest niezgodny i niegodny Polski i polaków i powinien zostać zdelegalizowany...
  Tylko dobrze oplacany zawód, np. nauczyciela, lekarza, prawnika, itd. przyciąga do siebie najlepszych...
  Przyszłość Polski, polaków zależy od tego co obywatele mają w GŁOWACH, a nie od tego co powie ksiundz czy yaloslaf z biura politycznego KC na nowogrodzkiej...
  Strajk nauczycieli to coś więcej niż walka o podwyżki wynagrodzeń... to sygnał dla pis władzy, że nie są wszechwiedzący i nie są pis-bezkarni za wprowadzenie pis-deformy w szkołach przez ludzi od tzw. "pługa"... wszystkie zdrowe społeczeństwa powinny mieć swoje elity... i ich pielęgnowanie tych prawdziwych tak, by mogły w pełni wypełniać swoją rolę w społeczeństwie...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -1

  Znow te lawackie bzdury swiatlka sieczki lamki serduszka zlaczone serca raczki etc.ten ich caly syf pozorow skrywajacy niograniczona zadze wladzy i pieniadza.
  Rosjanin uprowadzil swoje corki ze Szwecji do wolnej Polski, w ktorej poki bedziemy rzadzic nikt nie bedzie mial prawa odbierac dzieci rodzicom i umieszczac ich np w muslimskiej rodzinie, ktora z samej nazwy jest patologia zerujaca na zasilkach i benefitach. Polsak udzielila temu czlowiekowi schronienia tak jak IRP udzielala schronienia wszelkim przesladowanym jednostkom i grupom etnicznym i wyznaniowym.w imie rycerskiej zasady obnrony slabszych i przesladowanych. Szwecja Holandia Noerwwgia pomimo zamoznosci zaczynaja wzbudzac coraz wiekszy wstret z powodu tego co te kraje czynia w polityce spolecznej i rodzinnej to naprawde odrazajace praktyki rodem ze sredniowiecza.

 • Oceniono 6 razy -2

  Szkoda dzieci uczonych według obecnej podstawy programowej i narażonych na deformę obecnej pseudominister

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX