Zima znowu wróciła. Na radykalną zmianę aury trzeba poczekać

Na tydzień przed Wielkanocą wiosna w odwrocie. Polska pozostaje w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Podsypało śniegiem i śniegiem z deszczem.
Zobacz wideo

W sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Na południu, południowym zachodzie i miejscami w centrum deszcz lub deszcz ze śniegiem. Na obszarach podgórskich i w górach głównie opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Nizinie Szczecińskiej okresami duże i możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. na Przedgórzu Sudeckim i 5 st. na Dolnym Śląsku oraz nad morzem do 9 st. w centrum i 10 st. na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na Dolnym Śląsku całkowite. W południowo zachodniej części kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na obszarach podgórskich i w górach śniegu. Przelotny deszcz ze śniegiem i deszcz możliwy także na Pomorzu Zachodnim. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie i -1 st. w kotlinach górskich oraz na Pomorzu Gdańskim, od 0 do 2 st. na przeważającym obszarze kraju, do 3 st. na południu i nad morzem oraz 4 st. na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem dość silny i porywisty, północno-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, w południowo-zachodniej i zachodniej części kraju okresami duże. Na południowym zachodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na obszarach podgórskich i w górach również śniegu. Opady deszczu początkowo też w Beskidach i na Podhalu. Temperatura maksymalna od 6 st. w rejonie Zatoki Gdańskiej, 7 st. w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz 8 st. na północnym wschodzie, Pomorzu oraz Podhalu do 12 st., 13 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM