Strajk nauczycieli. Andrzej Duda o "okrągłym stole": Gotów jestem udostępnić Belweder

Prezydent Andrzej Duda poinformował we wtorek, że spotkał się z szefową RDS Dorotą Gardias i zgodził się z jej propozycją, by okrągły stół ws. oświaty odbył się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego". Zadeklarował, że jest gotów udostępnić na te obrady Belweder.
Zobacz wideo

Prezydent podkreślał podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Koła (Wielkopolskie), że w sprawie strajku nauczycieli potrzebne jest wypracowanie kompromisu. - Wierzę w to, że ten kompromis zostanie wypracowany. Ale chcę bardzo mocno podkreślić, że można go wypracować wyłącznie w drodze spokojnych, rzeczowych negocjacji - oświadczył Andrzej Duda.

Poinformował, że spotkał się we wtorek z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, szefową Forum Związków Zawodowych Dorotą Gardias, a rozmowa dotyczyła strajku nauczycieli i propozycji premiera Mateusza Morawickiego, by rozpocząć okrągły stół w sprawie oświaty. - Otóż ja uważam, że ten okrągły stół to jest dobry pomysł, bo do omówienia są nie tylko kwestie związane z wynagrodzeniami; tych kwestii jest znacznie więcej - powiedział.

Andrzej Duda proponuje Belweder

Andrzej Duda zgodził się też z propozycją przewodniczącej Gardias, by okrągły stół odbył się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego". - Bo to właśnie Rada jest miejscem debaty i dialogu i są już w niej przecież w tej chwili związki zawodowe i jest w niej rząd. To jest uważam ciekawa propozycja i gotów jestem udostępnić na potrzeby pracy Rady Belweder, aby toczyły się one w eleganckich wnętrzach, które są ku temu odpowiednie, by omawiać ważne polskie sprawy - zadeklarował Duda.

Związek Nauczycielstwa Polskiego złożył wniosek o posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Michał Dworczyk poinformował, że zaproszenie zostało przyjęte. Rząd będzie reprezentować Beata Szydło. Rozmowy mają odbyć się w czwartek. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Strajk nauczycieli. Andrzej Duda o "okrągłym stole": Gotów jestem udostępnić Belweder
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Wielki gest prezydenta, gotów udostępnić coś, co zajmuje czasowo, a co nie jest jego własnością. Inna sprawa, że marszałek sejmu by chyba nie udostępnił na ten cel, bo główny właściciel bez trybu problemu nie widzi i nie pozwoli.

  Strajk trwa od ponad tygodnia. Od miesięcy ZNP i nauczyciele ostrzegali, że strajk wisi na włosku, a rząd? A rząd się obudził, gdy egzaminy w toku. I zamierzają rozmawiać, na prośbę związków, o naprawianiu tego, co wymaga wielu miesięcy pracy, konsultacji, przepisów. Zamierzają wszystkie trudne kwestie rozwiązać między drogą krzyżową a rezurekcją? Bo te matury za chwilę.

 • wladca_piaskownicy

  0

  Belweder póki co, przez pomyłkę, został Adrianie tobie udostępniony. Więc się tak nie rozsiadaj.

 • getz54

  0

  Dudek jest zywo zainteresowany sprawami szkolnictwa, w końcu to jego nowe kolezanki gimnazjalistki, tłusta foczka i leśne ruchadło edukują go o 3.00 nad ranem na facebooku, a on pręzy przed nimi muskuły, jaki to jest wielki, wspaniały, wyrozumiały i wszystkomogący. Szanuje nieletnie uczennice, zwraca się do nich per ,,pani wybaczy,, jak niosą wiesci z pałacu prezydenckiego, po zakończeniu kadencji zamierza nauczac religii w szkole podstawowej. Juz ma przygotowany ulubiony zestaw katechetów i księzy, olejek bambino i chloroform.

 • 0

  I po co wy tam pójdziecie? , przecież oni sobie z was, obywatele inteligenci, jaja robią..... ?? przecież to ustawka... po co do tego belvederu, czy gdziekolwiek, po co???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX