Strajk nauczycieli. Andrzej Duda o "okrągłym stole": Gotów jestem udostępnić Belweder

Prezydent Andrzej Duda poinformował we wtorek, że spotkał się z szefową RDS Dorotą Gardias i zgodził się z jej propozycją, by okrągły stół ws. oświaty odbył się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego". Zadeklarował, że jest gotów udostępnić na te obrady Belweder.
Zobacz wideo

Prezydent podkreślał podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Koła (Wielkopolskie), że w sprawie strajku nauczycieli potrzebne jest wypracowanie kompromisu. - Wierzę w to, że ten kompromis zostanie wypracowany. Ale chcę bardzo mocno podkreślić, że można go wypracować wyłącznie w drodze spokojnych, rzeczowych negocjacji - oświadczył Andrzej Duda.

Poinformował, że spotkał się we wtorek z przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego, szefową Forum Związków Zawodowych Dorotą Gardias, a rozmowa dotyczyła strajku nauczycieli i propozycji premiera Mateusza Morawickiego, by rozpocząć okrągły stół w sprawie oświaty. - Otóż ja uważam, że ten okrągły stół to jest dobry pomysł, bo do omówienia są nie tylko kwestie związane z wynagrodzeniami; tych kwestii jest znacznie więcej - powiedział.

Andrzej Duda proponuje Belweder

Andrzej Duda zgodził się też z propozycją przewodniczącej Gardias, by okrągły stół odbył się w "formule rozszerzonej Rady Dialogu Społecznego". - Bo to właśnie Rada jest miejscem debaty i dialogu i są już w niej przecież w tej chwili związki zawodowe i jest w niej rząd. To jest uważam ciekawa propozycja i gotów jestem udostępnić na potrzeby pracy Rady Belweder, aby toczyły się one w eleganckich wnętrzach, które są ku temu odpowiednie, by omawiać ważne polskie sprawy - zadeklarował Duda.

Związek Nauczycielstwa Polskiego złożył wniosek o posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Michał Dworczyk poinformował, że zaproszenie zostało przyjęte. Rząd będzie reprezentować Beata Szydło. Rozmowy mają odbyć się w czwartek. 

TOK FM PREMIUM