"Wielka Środa dla nauczycieli". Akcja wsparcia dla strajkujących

"W samo południe wyjdźmy przed swoje miejsca pracy i zróbmy wspólne zdjęcia, nagrajmy filmiki, które zostaną opublikowane na portalach społecznościowych z oznaczeniem #wielkaśrodadlanauczycieli" - apelują organizatorzy akcji wsparcia dla strajkujących nauczycieli. Wieczorem w Warszawie specjalny koncert.
Zobacz wideo

Środa jest 10 dniem strajku nauczycieli. W południe każdy może okazać wsparcie dla strajkujących. Wszystko w ramach akcji "Wielka Środa dla nauczycieli".

O 12 swoje poparcie dla nauczycieli mają zamanifestować warszawiacy, wychodząc symbolicznie na kilka minut przed swoje miejsca pracy.

Akcja - inspirowana m.in. przez warszawskie teatry - odbędzie się pod hasłem "Wielka Środa dla nauczycieli".

"Wielka Środa dla nauczycieli"

Akcja rozpocznie się w środę (17 kwietnia) w samo południe. – W samo południe wyjdźmy przed swoje miejsca pracy i zróbmy wspólne zdjęcia, nagrajmy filmiki, które zostaną opublikowane na portalach społecznościowych z oznaczeniem #wielkaśrodadlanauczycieli. W ten sposób symbolicznie, choćby na kwadrans, dołączmy do strajkujących nauczycielek i nauczycieli – apelują organizatorzy akcji, warszawskie komisje Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza” i Inicjatywa Warszawa 2020.

Wieczorem przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zagrają dla nauczycieli m.in. Dr Misio, Organek, Kayah czy Urszula Dudziak.

Związek Nauczycielstwa Polskiego w poniedziałek informował, że na fundusz strajkowy wpłynęło ponad 5 mln złotych.

Strajk nauczycieli. Będą kolejne rozmowy z rządem

Do kolejnych rozmów między przedstawicielami rządu a nauczycielami ma dojść w czwartek. Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego zostanie zorganizowane na wniosek Związku Nauczycielstwa Polskiego. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że rząd podczas spotkania będzie reprezentować Beata Szydło.

Premier Mateusz Morawiecki chce natomiast zorganizować okrągły stół w sprawie oświaty. Pierwsze posiedzenie ma się jednak odbyć dopiero w środę, czwartek lub piątek po świętach. 

TOK FM PREMIUM