Strajk nauczycieli. Egzamin ósmoklasistów z języka obcego przebiegł bez przeszkód

CKE informuje, że ostatni dzień egzaminów ósmoklasistów przebiegł bez zakłóceń. Środa to 10 dzień strajku nauczycieli.
Zobacz wideo

- Nie otrzymaliśmy sygnałów z żadnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i żadnego kuratorium, aby były jakiekolwiek problemy z przeprowadzeniem egzaminu ósmoklasisty z obcego języka nowożytnego – powiedział Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Uczniowie klas VIII szkół podstawowych przystąpili dziś do egzaminu ósmoklasisty z języka obcego. W poniedziałek pisali egzamin z języka polskiego, a we wtorek z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty odbywa się pierwszy raz. Jego wprowadzenie jest konsekwencją reformy min. Anny Zalewskiej: wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat.

Strajk nauczycieli. Egzaminy i... akcja wsparcia

Egzamin ósmoklasisty zbiegł się ze strajkiem nauczycieli. Ale protest nie miał wpływu na jego przebieg. W ubiegłym tygodniu odbyły się egzaminy gimnazjalne. Tylko w pierwszym ich dniu uczniowie kilku szkół w Polsce nie mogli podejść do sprawdzianu.

Środa jest dziesiątym dniem strajku nauczycieli. To dzień akcji "Wielka Środa dla nauczycieli". Organizatorzy apelują, by wszyscy popierający protest w szkołach, robili dziś sobie zdjęcia i publikowali je w mediach społecznościowych z oznaczeniem #wielkaśrodadlanauczycieli.

W Warszawie odbędzie się dziś koncert, w którym wezmą udział wykonawcy popierający strajk nauczycieli. Wystąpią m.in. Dr Misio, Organek, Kayah i Maria Sadowska. Artystka będzie gościem audycji Mikołaja Lizuta "A Teraz na Poważnie", która rozpocznie się w południe.

TOK FM PREMIUM