Komentarze (282)
Strajk nauczycieli. W 40 szkołach w Warszawie nie będzie rad klasyfikacyjnych. Ich uczniowie nie zostaną dopuszczeni do matury
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kot_miczurina

  Oceniono 3 razy 3

  Czaskoskiego i jego bandy to nie rusza, ich dzieci w prywatnych szkołach sie uczą :) Dziecko Szering-Idiot też w prywatnym gimnazjum pisze właśnie egzamin- a głupie ludzie dają sie dymać

 • pawel.ccc

  Oceniono 3 razy 3

  Może już nadszedł odpowiedni czas aby zebrał się sejm i uchwalił prawo pracodawców do lokautu ? Strajkujący właśnie spełnili wszelkie kryteria dające podstawy do wywalenia na zbity pysk. Niech sobie idą do PO po zatrudnienie. Tyle jest biur PO-selskich, senatorskich, tyle pracy w samorządach opanowanych przez POkemony, ze spokojnie strajkujący znajdą zatrudnienie. A tak na marginesie, kto zapłaci rodzicom odszkodowanie za stracone lata nauki ich dzieci, za to, że pozbawiono ich dzieci możliwości zdawania matury i studiowania na dziennych studiach ? Kto wyliczy wartość szkody jaką wyrządzili rodzicom strajkujący nauczyciele ?

 • pawel.ccc

  Oceniono 3 razy 3

  I trzy-cztery lata nauki poszły się bujać. Czy nauczyciele naprawdę sądzą, że uczniowie im za to nie "podziękują" ? Jak nie dziś to za kilka lat zapłacicie rachunek za świństwo jakie zrobiliście młodym ludziom. Oni sobie w końcu jakoś poradzą ale czy wy sobie poradzicie jak ci ludzie dojdą do władzy ?

 • smillla

  Oceniono 9 razy 3

  No to sobie warszawska PO zjednuje elektorat!
  Przecież wiadomo, że wieś i prowincja sklasyfikują maturzystów, a jeśli jedna Warszawa nie dopuści młodzieży do matury, to będzie woda na młyn PiS:
  - Miasto PO odmroziło sobie uszy na złość babci i zmniejszyło szanse swojego potomstwa na dobrze bo w spokoju zdany egzamin, studia zagraniczne, studia z wcześniejszymi egzaminami kwalifikacyjnymi itd.
  - Potomstwo elektoratu PiS, analogicznie, zyskuje, bo ma komfortowe warunki przed i egzaminacyjne.
  Podkarpacie punktuje, stolica dołuje...
  A PiS tylko powie: Wina Trzaskowskiego! Chcieliście - to macie.

 • mika324

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Trzaskowski proszę dalej płacić pensje strajkującym, a na pewno matury się odbędą.
  Brak szacunku dla pracujących .w mniejszych miejscowościach, strajkujący nie dostają pensji za czas strajku.Tam nie ma 80 % strajkujących.
  Do warszawskich szkół dziecko nie może wejść nawet na obiad serwowany przez ZEWNĘTRZNĄ FIRMĘ na stołówce szkolnej i opłacony przez rodziców.

 • piotrm74

  Oceniono 11 razy 3

  Najgłośniej nawołują do strajku ci co nie mają dzieci w wieku szkolnym, a co najważniejsze startowali w ostatnich wyborach samorządowych z list PO.
  Mówi Wam to coś?

 • samsung_galaxy

  Oceniono 13 razy 3

  Aaaa... To dotyczy Warszawy? To żaden problem - warszawiacy powinni poczuć, że wybrali Trzaskowskiego :)

 • vidi12

  Oceniono 13 razy 3

  Młóodzież z Warszawy nie pójdzie na studia ale za to przez ten rok Trzaskowski zapewni im szkolenia z LGBT... teoretyczne i ... Rabiej praktyczne :)))

 • adkrawczyk

  Oceniono 5 razy 3

  1.zwolnić strajkujących nauczyciel!!!!
  2. Rozporządzeniem MEN dopuścić uczniów do matury
  3. Przyjąć nowych nauczycieli choćby zaraz po studiach

 • dryl1

  Oceniono 5 razy 3

  Teraz dzieci będą wiedziały do jakich szkół nie składać papierów. Niech Broniarz opublikuje listy takich szkół bez matur.

 • america_n_beauty

  Oceniono 5 razy 3

  Zróbcie koniecznie wywiad z uczniami i pokażcie jak się cieszą z braku promocji i solidaryzuja z nauczycielami

 • mid1

  Oceniono 11 razy 3

  Tych nauczycieli należy jak najszybciej wydalić z zawodu.

 • mcguirre

  Oceniono 13 razy 3

  Rada Państwa wyda rozporządzenie i ukończą. PZPRPIS nie cofnie się przed niczym.

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 3

  Kryształek nie ma dzieci, z maturą miał problemy. Jak typowy bolszewik nie lubi wykształciuchów. Jego nie rusza.

 • rozal1971

  Oceniono 7 razy 3

  To nie jest nawet strzał w kolano, to jest strzał w głowę.

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 25 razy 3

  nauczyciele z Warszawy

  pacyfikują dzieci których rodzice głosują na PO

  można się wykończyć, że śmiechu...:))))

 • tomasznowak1986

  Oceniono 15 razy 3

  nauczyciele powinni posunać się dalej...powinni zacząć ścinać uczniów......o tak,w imię PO i POSPOKO , i wolnośći europejskiej wtedy PIS musiałby ustapić.....a elektorat inteligencji na tym POrtalu im by przyklasnał...ch..j z rodzicami dzieci nie są ich własnosćią jak głosśi lewicowa ideologia a są własnosćią wolnej ideologii i trzeba je pośięcić w imię odsunięcia PIS od władzy och tak... ...wszystko i wsystkie chwyty dozwolone , byle się POzbyć i odsunać od władzy PIS, PIS,PIS,PIS.............PIS,PIS,PIS,PIS.............PIS..........PIS,PIS ,PIS ....PIS ? lewaki co tam ?...

 • nowy4444

  Oceniono 21 razy 3

  Reanimacja trupa. Czyli strajku. Złamanie prawa i upadek resztek autorytetu nauczycieli. A klasyfikacje i tak przeprowadzą dyrektorzy. Bo muszą. Strajkuje już tylko Warszawa i kilka dużych miast. No dalej. Odmroźcie sobie uszy. Będzie więcej miejsc na studiach dla ludzi ze wsi głupole. Rodzice was zjedzą a uczniowie oplują. Ewentualne pretensje do Trzaskowskiego i innych nieodpowiedzialnych chłopczyków i dziewczynek w krótkich spodenkach i spódniczkach

 • kocis1

  Oceniono 21 razy 3

  Skoro tatusie i mamusie panow maturzystów glosowali na panów trzaskowskich to ja nie widzę problemu panie premierze - niech ,,nauczyciele,, strajkują w Warszawie do us...ej śmierci. Ani grosika podwyzki a przy pierwszej okazji won ze szkół.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 23 razy 3

  Wszyscy są bohaterami do momentu nieuchronnej konfrontacji z rodzicami niedopuszczonych do matur uczniów :) Coś mnie przeczucie mówi, że prędko nastąpi zmiana frontu i będzie jak z egzaminami właśnie dokonanymi ;) W sytuacji podbramkowej wkroczy PiS na białym koniu i dekretem/ukazem naczelnika dopusci wszystkich do matur - a wszystkie te awantury totalnych doprowadzą do większego w@dolu na jesiennych wyborach :)

  Na tle reszty Polski faktycznie stolyca odstaje pod względem uczestnictwa w strajku - a może dokopać lemingom i spuscić warszafke i POzwolić uczęszczać im jeszcze rok, aby mieli okazję dobrze podziękować belfrom za przedłużenie młodości? ;) Na miejscu Kaczora tak bym zrobił - nie mój elektorat, nie moje małpy - niech siem młócą, a totalni bedą mieć paliwo do hejtu na następny rok! :)

  No i te POżałowania godne sceny, gdy jakiś krewki rodzic nie zdzierży gazecianej nowomowy i zmieni geometrię facjaty jakiegoś uciemiężonego belfra - palce lizać!

 • vidi12

  Oceniono 31 razy 3

  Super... znaczy młodzież z antypisowskich wielkich miast nie pójdzie w tym roku na studia... na złośc PiS -owi. Ich rodzice pewnie się cieszą

 • borsuk07

  Oceniono 21 razy 3

  i czym się chwalicie. Strajkiem politycznym jako ekonomiczny ? Takie tytułu w mediach / "Nauczyciele nie cofną się nawet o krok. Za nimi stoją kolejne grupy zawodowe" / świadczą o jednym - o destabilizacji państwa. Mówcie prawdę,że chodzi o władzę, stołki i strach przed kolegami i koleżankami teraz niby strajku przed " głodem" .
  - Śmiechu warte.

 • tomaselli

  Oceniono 23 razy 3

  A moze by tak rodzice ruszyli cztery litery i rozprawili sie z ta chrzakajaca i muczaca holota, bo pedagogami ich nazwac nie mozna ?

 • ligia121

  Oceniono 29 razy 3

  Pracowałam w szkole 2 lata. Nierobami może nazywać ktoś, kto specyifki tej pracy nie poznał. Zajęcia szkolne to była jedna trzecia tego co robiłam w ogóle. Ciągle coś przed lekcją kserowałam , przygotowywałam. DO domu nosiłam stosy sprawdzianów, wypracowań, kartkówek sprawdzanych w moim niby wolnym czasie. Oprócz tego konspekty do każdej lekcji w tygodniu.PO 5 lekcjach wychodziłam jako zwłoki człowieka.
  Dziś nadal robię w edukacji, mam swoją działalność pod tytułem usługi edukacyjne. PO 5 zajęciach jeden do jednego , jeden do dwóch, jestem rześka i mogę jechać drugie tyle. Pewnie kiedyś byłam nierobem, a na swoim mi się odmieniło:). Nie życzę nikomu osiemnastu godzin występów, plus domowe nasiadówki, plus dyżury + przychodzenie do pracy wcześniej żeby pokserować, odtwarzacz zorganizować, przychodzenie do pracy po południu, bo drzwi otwarte, bo rada ...

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wywiązanie się z celów dydaktycznych jest podstawą do zwolnienia dyrektora szkoły.

 • adam-aga

  Oceniono 4 razy 2

  I to jest warszawka. Co tam matury, co tam uczniowi. Nam się należy. Nam się należy pracować na pół a zarabiać za cały. Wywalić nierobów, zlikwidować kartę a nauczycieli zatrudniać tak jak pozostałych urzędników państwowych czy samorządowych. 40 godzin pracy w tygodniu, 26 dni urlopu. Na pozostałe dni wolne urlop bezpłatny.

 • piotrm74

  Oceniono 8 razy 2

  Im dłużej trwa ten strajk, tym gwałtownie maleje poparcie społeczne dla niego. Im huczniej obecne związki zawodowe krzyczą tylko jedynie o podwyżce wynagrodzenia, tym coraz bardziej trudniej o solidaryzowanie się z nimi. A do tego co najważniejsze termin strajku uderza w szanse edukacyjne naszych dzieci. Nauczycielu przegrywasz walkę z rządem - w zasadzie tylko przez własne związki zawodowe !!!

 • pol733

  Oceniono 10 razy 2

  Fajnie, w całej Polsce odbędą się matury tylko warszawka zostanie z ręką w nocniku ale to jej wybór. Jakoś mi nie szkoda.

 • klasyka.gatunkuuu

  Oceniono 10 razy 2

  Dzisiaj dostaniecie to samo porozumienie, jak podpuszecie porażka ZNP, jak nie podpiszecie śmierć ZNP. Wybór należy do Sławka, bo już nie do was.

  Gratulacje, idioci. :)

 • prelude93

  Oceniono 12 razy 2

  Swietnie! Polacy znienawidza nauczycieli, heheheeeee.....

 • piotrm74

  Oceniono 14 razy 2

  Grzegorz S. Odpowiesz za ten lincz na maturzystach. Ludzie Tobie i Twoim komuchom podziękują w najbliższych wyborach.

 • jojne.klajnszwanc

  Oceniono 2 razy 2

  Na

 • kaszka25

  Oceniono 10 razy 2

  Nauczyciele! Dziękujemy Wam za stres jaki zafundowaliście i dalej fundujecie naszym dzieciom w tym i tak ciężkim dla nich okresie. Jeśli licealiści nie skończą szkoły i nie przystąpią do matur to będą mieli zmarnowany czas i jeszcze więcej stresu... A podobno jesteście inteligentni... podobno zależy Wam na uczniach....
  PS. Nie popieram PiSu... i nie popieram używania uczniów w walce o więcej pieniędzy i przywilejów...

 • brys47

  Oceniono 8 razy 2

  kodowska swołocz. Walka walką ale z tymi maturami to już granda.

 • kzlis

  Oceniono 6 razy 2

  powinno sie wszystkich tych nauczycieli zwolnić i nałożyć odpowiedzialność karną za

 • veni.vici

  Oceniono 6 razy 2

  na NIEWYKONYWANIU, na Boga... oj nauczyciele, nauczyciele... takie są rzeczpospolite jakie ich dzieci chowanie

 • pyszczerealnie

  Oceniono 14 razy 2

  tak trzymać drodzy forumowicze. Nie karmić idiotów i trolli.

 • chudebyki

  Oceniono 3 razy 1

  W wywiadzie dla Radia Zet nieśmiertelny Broniarz powiedział: "Strajk to nie wszystko. Mamy w ręku potężny oręż jakim jest promocja uczniów. Jeśli go wykorzystamy to edukacji grozi kompletny kataklizm". Czy trzeba coś więcej tłumaczyć? W imię swoich politycznych interesów ta banda jest zdecydowana poświęcić dobro i przyszłość uczniów! ZNP trzeba natychmiast zdelegalizować a niektórym postawić zarzuty i pod sąd!

 • sinc_int

  Oceniono 1 raz 1

  Dostępu do włazu my żądamy! Nauczyciele

 • piotrm74

  Oceniono 9 razy 1

  Gdzie nie zdasz swej szkoły ani matury
  Tylko w Warszawie !!!
  Gdzie Broniarz traktuje uczniów jak knury
  Tylko w Warszawie !!!

 • zimochm

  Oceniono 9 razy 1

  Brawo scierwusy nauczyciele! Mam nadzieje ze za to zgnijecie z glodu, ZADNE podwyzki wam sie nie naleza.

 • gazeta-za-10

  Oceniono 7 razy 1

  Nie ustępować PiS, protest zaostrzyć a warszawski prezydent zorganizuje dobrze płatne staże dla młodych, jeszcze lepiej wykształconych tegorocznych abiturientów z 40 szkół.
  Dział niedziel handlowych gazety zagospodaruje co najmniej dziesięciu.

 • dryl1

  Oceniono 7 razy 1

  Lekarze, pielęgniarki, nauczyciele akademiccy, inżynierowie, technicy, robotnicy wyjeżdżają za granicę , tylko świetni nauczyciele zostają w kraju i dla jaj nie dopuszczają dzieci do matury. Panie Broniarza , gdzie logika ? Oj taczki z gnojem chyba będą w użyciu.

 • henrykjan

  Oceniono 9 razy 1

  WYMIENIĆ NA INNYCH KTÓRZY KOCHAJĄ SZKOŁĘ I MŁODZIEŻ I SĄ LEPIEJ WYKSZTAŁCENI .

 • veni.vici

  Oceniono 5 razy 1

  ps. Nadal strajkują TYLKO nauczyciele. Jak rozumiem, pozostali Polacy - czyli unijni podludzie - są zadowoleni ze swoich płac na poziomie 1/3 unijnej średniej... To może chociaż strajki solidarnościowe?

  A prawda... w Polsce Solidarność potrafiła tylko rozwalić państwo socjalne (bo nawet nie do końca socjalistyczne). Teraz pewnie wstyd się wychylać.

 • blazejmarchewka

  Oceniono 17 razy 1

  Jest OK. Trzeba jakoś zorganizować te matury i promocję do następnych klas i zerwać rozmowy ze strajkującymi do ... 20 sierpnia. 4,5 miesiąca bez pensji to doskonała kuracja przeczyszczająca. Zwłaszcza że to miesiące wakacyjne. I zaprosić do rozmów na temat nowego roku szkolnego pod koniec wakacji. Znam firmę która chętnie zatrudni pedagogów:) Przy ocieplaniu budynków - praca na wysokości, w słoneczku, 6500 na rękę.

 • scypio72

  Oceniono 7 razy 1

  Coś mi mówi że na jesieni bedzie jeszcze ciekawiej. J.K chce wygrać za wszelką cenę. Konflikt moglby rozwiazać 1 telefonem do premiera. Pani minister się nadaje do dymisji. To nie była reforma tylko rewolucja w oswiacie
  . Apelowano ze to zbyt szybko.

 • slade1972

  Oceniono 15 razy 1

  Nie dawać PrOmocji! Nie wypisywać świadectw! Kupą pedagodzy! Kupą! Kupy nikt nie ruszy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX