ABW szuka haków na dziennikarzy TVN. Chodzi o autorów reportażu o neonazistach

Jak informuje "Wyborcza", ABW szuka haków na dziennikarzy TVN, autorów słynnego reportażu o neonazistach, którzy w lesie zorganizowali obchody urodzin Adolfa Hitlera. Stacja telewizyjna rozważa, czy skierować doniesienie ws. działań wobec dziennikarzy.
Zobacz wideo

Z ustaleń "GW" wynika między innymi, że zdjęcia reportera i operatora, którzy pracowali przy słynnym reportażu o urodzinach Hitlera, znalazły się, w maju 2018 roku, na tablicach poglądowych – "planszach ze zdjęciami ludzi, którzy zostali sfotografowani podczas policyjnych zatrzymań, którym zdjęto odciski palców i wykonano tzw. fotografie sygnalityczne". "Tablice stosują wszystkie policje i służby specjalne świata podczas przesłuchań – trzeba rozpoznać osobę podejrzewaną o popełnienie przestępstwa" - informuje "Wyborcza".

Służby sprawdzały, czy ekipa TVN nie podżegali neonazistów, którzy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenie "Duma i Nowoczesność". Ostatecznie zdecydowano o umorzeniu tego wątku. Ale z prześwietlania dziennikarzy nie zrezygnowano. I Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajęła się wątkiem taksówek. "Wyborcza" krok po kroku wylicza kolejne etapy działań.

Autor materiału o polskich neonazistach: Pokazaliśmy grupę ekstremistów i staliśmy się wrogami publicznymi>>>

"W styczniu 2019 r. przeciwko (operatorowi) Piotrowi Wacowskiemu zostało wszczęte kolejne śledztwo – z kodeksu ds. wykroczeń. Zarzut: nie zapłacił za kurs taksówką w Wodzisławiu, a więc „wyłudził kwotę 54 zł 50 gr”. Wacowski tłumaczy, że w podanym dniu nie było go w Wodzisławiu. Z akt wynika, że „wątek taksówkowy” badała katowicka delegatura ABW, czyli służby powołanej do zwalczania najcięższych przestępstw. Mamy kopie przesłuchań taksówkarzy z Wodzisławia i z Rybnika. 29 maja 2018 r. major ABW Grzegorz Hodurek przesłuchał taksówkarza Czesława S. Na tablicy z wizerunkami przestępców taryfiarz rozpoznał Wacowskiego i stwierdził, że to on nie zapłacił mu za kurs" - informuje dziennik.

Czytaj też: "Najbardziej szokujących scen nie wyemitowaliśmy" Kittel o reportażu Superwizjera>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
ABW szuka haków na dziennikarzy TVN. Chodzi o autorów reportażu o neonazistach
Zaloguj się
 • Marco B.

  Oceniono 12 razy 6

  Przecież chodzi o to, żeby żadne TVN nie próbowało ruszać PiSowskich bojówek, jakimi są neonaziści i reszta tej "narodowej" hołoty. Dziwi to kogokolwiek?

 • Misue Tanaka

  Oceniono 12 razy 6

  Żadna nowość w tym kraju pod nierządem tej pisowskiej zarazy.A jak tam się toczy śledztwo w sprawie,,ministra,,andruszkiewicza,,. a Austriak już skazany czy jeszcze nie?. Całe szczęście,że TVN należy do kapitału amerykańskiego pismatoly mogą co najwyżej się powiesić i tak nic nie ugrają.

 • getz54

  Oceniono 9 razy 3

  W Polsce od 2015r. rządzi junta. Junty rządzące w Ameryce Południowej wspierane były silnie przez kościół
  katolicki. Podobnie zresztą jak włoska mafia w Calabrii czy na Sycylii. Tam tez występuje silny związek sekty
  katolickiej z mafią. Junte Kaczyńskiego za duzy haracz wspierają, sekta Rydzyka z Torunia i sekta ajatollahów z Miodowej. Za wprowadzanie restrykcyjnych, inkwizycyjnych zakazów, mających ogólnie odebrac ludziom wolnośc i szczególnie mających udręczyc kobiety, juntę PiS-owską wspiera sekta Ordo luris. Jest to szczególnie niebezpieczna sekta, odłam sekty scientologicznej z USA. Nie udało się jej zarejestrowac w Polsce pod własną nazwą kościoła scientologicznego, uzyto podstępu na zasadzie ,,jak zwał tak zwał,, i powstało Ordo Luris. Co dziwne, ta sekta ma silne poparcie biskupów-nieuków z kościoła katolickiego. Walka z juntą jest bardzo trudna. Przekonały się o tym rezimy w Chile, Salvadorze, Nikaragui, to były rezimy prawoicowe tak jak w Polsce. Dziesiątki lat trwa naprawianie państwa po rządach junty, godzenie ludzi, zmudne dochodzenie do prawdy. Dlatego czym prędzej odsuniemy PiS od władzy, tym więcej ludzi uratujemy przed sektami, tym mniejszy podział nastąpi w społeczeństwie i szybciej zapomnimy sobie prawdziwe lub urojone krzywdy. Od czegoś naprawianie Rzeczpospolitej trzeba zacząc.

 • H2O H2O

  Oceniono 9 razy 3

  Skoro ABW angażuje się w takie sprawy to uprzejmię informuję że sąsiad pali wieczorami śmieci. Dziękuję za przyjęcie zgłoszenia.

 • miloz1

  Oceniono 1 raz 1

  Co oni chcą od TVN? Przechodzili przypadkiem przez wodzisławski las z kamerą i wstąpili na imprezę urodzinową.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Nie reportazystow tylko organizatorow

 • gebe14

  Oceniono 7 razy 1

  prawicowi katole to najbardzie podli ludzie. po wyborach bedzie rozliczenie

 • kap_jeden

  Oceniono 5 razy -1

  Agencja Buców Wszechpolskich?

 • SHOGUN WORKOUT

  Oceniono 3 razy -3

  No ale przecież chowali się po krzakach. Więc o co chodzi? Jojo wszystko wyjaśnił.!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX