Fiasko rozmów rządu z nauczycielami. "Na stole nie ma żadnej konkretnej propozycji". Strajk trwa

Czwartkowe rozmowy rządu z nauczycielami zakończyły się fiaskiem. Ogólnopolski strajk w szkołach będzie dalej trwał. Według związków zawodowych, rząd nie odniósł się do kwestii zwiększenia w tym roku pensji.
Zobacz wideo

Spotkanie, które rozpoczęło się o 10 w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie, skończyło się po około trzech godzinach. Bez porozumienia. 

Strona rządowa przedstawiła nową propozycję, która dotyczy podwyżek. Chodzi o wzrost pensji od września 2020 roku. Jak poinformował min. Michał Dworczyk, chodzi o 250 zł podwyżki dla nauczyciela dyplomowanego; przy jednoczesnym wzroście czasu pracy o 90 minut w tygodniu.

- To jest nasza oferta poza podwyżką, która w tym roku jest zaplanowana. To jest też propozycja wstępna. Mam nadzieję i wierzymy w to głęboko, że dojdziemy do porozumienia - mówiła wicepremier Beata Szydło po zakończeniu dzisiejszych rozmów.

Związki są na "nie"

Związki zawodowe odrzuciły propozycję rządu. - Pani premier w ramach wielkanocnego prezentu zaproponowała wzrost pensum o dwie godziny i rekompensatę w wysokości około 120 zł netto dla nauczyciela dyplomowanego - poinformował Broniarz.

- Byliśmy przekonani, że w nastroju świątecznym do rządu trafi refleksja, ale rzeczywistość okazała się prozaiczna - dodał Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. - Rząd odmówił rozmów na jakikolwiek kwestie dotyczące zwiększenia dodatkowego wynagrodzenia zasadniczego w roku 2019 – dodał.

- Taka oferta złożona podczas strajku jest niczym więcej jak prowokacją, żeby strajk nie mógł być zawieszony; na stole nie ma żadnej sensownej propozycji - podsumował wiceszef FZZ.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (15)
Fiasko kolejnych rozmów rządu z nauczycielami. Strajk trwa dalej
Zaloguj się
 • Oceniono 9 razy 5

  Znowu próby wykolegowania nauczycieli przez aktualne władze, nie dają konkretów nie ma rozmowy brawo nauczyciele!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 8 razy 4

  Maturzyści, idźcie ze światecznymi życzeniami pod Sejm, pod radę ministrów, odwiedźcie milczącego w temacie strajków prezesa. Szydło juz w świątecznym klimacie, już jedną nogą w Brukseli, los wasz ani los nauczycieli jej nie interesuje. A naczelnik- z trudem zdobył maturę, to innym też chce najwyraźniej utrudnić.

 • Ala Oleksinska

  Oceniono 7 razy 3

  Czy ktos ma jeszcze watpliwosci ze Pisowi zalezy na zakóczeniu strajku a tym samym na uratowaniu maturzystow. Bo po tym spotkaniu stracilam zludzenia.Im zalezy na podsycaniu konfliktu

 • fiwan78

  Oceniono 7 razy 1

  Zajebisty pomysł. Dodać 6 h miesięcznie za 250 zeta, czyli trzeba zwolnić 20% nauczycieli, z czego będą większe oszczędności niż 250 zeta. Ale ludożerka nie pokuma nic, bo im dadzą ich pieniądze. Żenujący kraj

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 7 razy 1

  Nie ustępujcie Ani o krok. W końcu to ministerstwo nienormalnych kroków wywróci się o własne ego.

 • czerniak1940

  0

  Premier i PiS chcą przeprowadzić sobie kampanie na stadionie, a nie debatować o oświacie.Po podpisaniu porozumienia dopiero debata i tej kolejności nauczyciele powinni się trzymać.Nauczyciele nie dajcie się naród jest z Wami.

 • Oceniono 4 razy 0

  Matury tuż-tuż komuś nie zależy na wykształcenie suwerena ale zależy rodzicom którzy będą lada chwila głosować!!. I wtedy będzie jak w serialu Kiepskich-" Zatkało kakao??"

 • Adam Nowak

  Oceniono 4 razy 0

  Tak, tak Becia. Byle przeciągnąć do wyborów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX