Wielka Sobota 2019. Do której czynne są sklepy?

W Wielką Sobotę większość sklepów i galerii handlowych będzie otwarta. Jednak trzeba się liczyć z tym, że zakupy będzie można zrobić krócej niż zwykle. Sprawdź, do której czynne będą sklepy.
Zobacz wideo

Wielka Sobota nie podlega ustawowemu ograniczeniu handlu w niedzielę oraz święta. Dlatego sklepy i galerie handlowe są dziś otwarte. Jednak jeśli ktoś wybierze się na świąteczne zakupy późnym popołudniem lub wieczorem, to zapewne "pocałuje klamkę". Sklepy i galerię w Wielką Sobotą będą otwarte, ale krócej niż zwykle. 

Wielka Sobota 2019. Do której czynne są sklepy?

W Wielką Sobotę zakupy w Biedronce zrobimy tylko do godziny 13. Podobnie będzie w sieciach sklepów Auchan, Carrefour, Kaufland i Tesco. Z kolei do 12.30 otwarte będą markety Lidl. Decyzję o tym, do której otwarte są w Wielką Sobotę galerie handlowe, podejmuje zarządca.

Wielkanoc i świąteczny poniedziałek sklepy i galerie będą zamknięte

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje, m.in. w cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, sklepach z prasą, kawiarniach, na stacjach paliw płynnych. Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Wielka Sobota 2019. Biedronka, Tesco, Lidl. Godziny otwarcia sklepów
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Tiaa, temat dla zbydleconego przewodu pokarmowego, moe w zamian dla tych obdarzonych rowniez duchem slowa Abp. Jedraszewskiego 'Chrześcijanie są dziś kuszeni, by wydali wyrok śmierci na Chrystusa i Ewangelię i pan starodawny uzywa teraz dosc sprytnych sztuczek z nowoczesnoscia postepem i takimi tam pie...mi, o ktorych mozna powiedziec nic nowego pod sloncem.
  Zamiast gdzie co kupic przypomne wazny fragment ewangelii

  Mt 10
  32 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. 33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.
  34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową17; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy18. 37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. 38 Kto nie bierze swego krzyża19, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. 39 Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX