Trąba powietrzna przeszła nad Zieloną Łąką w Wielkopolsce. "Powstał ogromny ciemny lej"

Trąba powietrzna przeszła w poniedziałek nad miejscowością Zielona Łąka w powiecie pleszewskim w Wielkopolsce. Wiatr uszkodził dach jednego z budynków i zniszczył stodołę.
Zobacz wideo

Trąba powietrzna utworzyła się po godz. 18 na polu, pomiędzy drzewami a gospodarstwami w Zielonej Łące koło wielkopolskiego Pleszewa. Wiatr powyrywał drzewa, uszkodził dach jednego z budynków gospodarczych i zniszczył stodołę.

Mieszkanka wsi Anna Styś, matka trojga dzieci w wieku 1,5 roku, 7. i 10 lat była przerażona widokiem trąby powietrznej, którą obserwowała z okna domu na pierwszym piętrze.

- Przerosło to moje wszelkie wyobrażenia. Powstał ogromny ciemny lej. Na moich oczach został porwany garaż blaszany, który rozpadł się w powietrzu, a części fruwały po całej wiosce. A później porwało betoniarkę z podwórza, która upadła w polu 300 m dalej - relacjonowała PAP Anna Styś.

Kobieta kazała dzieciom schować się pod stół. Bała się, że trąba zahaczy o jej dom.W związku z przejściem trąby powietrznej interweniowali pleszewscy strażacy. - Strażacy działali na miejscu do godziny 21. Wszystko zostało już zabezpieczone, nie ma osób poszkodowanych - podał Mariusz Glapa.

IMGW ostrzegało przed deszczem

IMGW wydało w poniedziałek ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu w centralnej i południowej części kraju. Ostrzeżenie dotyczyło województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego (oprócz powiatu gorlickiego) oraz  południowych częściach województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego oraz północnej części woj. podkarpackiego.

CZYTAJ TAKŻE: Jaka pogoda na majówkę?

TOK FM PREMIUM