Jarosław Kaczyński na spotkaniu z seniorami: nasi kandydaci będą pełnić rolę tamy wobec zła, które narasta w UE

- Trzynasta emerytura to część i początek programu podnoszenia emerytur w Polsce wraz ze zwiększaniem się możliwości państwa - powiedział na spotkaniu z emerytami i rencistami w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

ZUS poinformował, że zakończył wysyłkę pierwszej transzy 13. emerytur. Do 1 maja pieniądze powinny trafić do 1 mln 40 tys. osób. Trzynasta emerytura to jeden z elementów obiecanej przez PiS "piątki Kaczyńskiego". To jednorazowe świadczenie w wysokości 1100 zł brutto (880 zł netto) wypłacane emerytom i rencistom. Świadczenie przysługuje ponad 9,8 mln świadczeniobiorcom. Koszt programu PiS to 10,8 mld zł.

Czytaj także: "Jarkowe" przyjęte przez Sejm

Prezes PiS, podczas wtorkowego spotkania z seniorami stwierdził, że 13 emerytura to "skromne, ale ważne wsparcie". - To jest wsparcie, które jednocześnie jest częścią, a można powiedzieć, że początkiem programu podnoszenia emerytur w Polsce wraz ze zwiększaniem się możliwości państwa - mówił Kaczyński. - Miejmy nadzieję, że te możliwości będą się zwiększać i to zwiększać szybko albo przynajmniej dość szybko - dodał prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że programy społeczne autorstwa PiS zostały stworzone, aby zwiększyć sprawiedliwość w Polsce oraz aby umożliwić rozwój naszego kraju.


Jak mówił, system, który "został w Polsce zbudowany jest wysoce nieefektywny". - Nie daje szansy na szybki rozwój, na gonienie Europy. Społeczeństwo, w którym tylko niewielka grupa żyje na bardzo wysokim, można powiedzieć europejskim albo nawet światowym poziomie, a reszta, ma niewielkie dochody, to jest społeczeństwo konstrukcji wschodniej albo południowoamerykańskiej - stwierdził prezes PiS.

Jak ocenił, to nie jest konstrukcja, która daje szansę na rozwój. - Trzeba ją zmienić. Trzeba ją zmieniać, także w imię perspektywy szybkiego rozwoju i szybkiego zbliżania się do poziomu europejskiego - zaznaczył Kaczyński.

PiS straszy opozycją

W swoim wystąpieniu prezes PiS straszył też opozycją. - Jeśli koalicja PO-PSL odzyska władzę, to będzie łamanie praw obywatelskich. Oni już dziś to zapowiadają. Zapowiadają, że zniszczą demokrację - powiedział. Przekonywał również, że PO będzie chciała zabrać Polakom programy ustanowione przez PiS.

- Poparcie kandydatów PiS do europarlamentu jest ważne. Będziemy pełnić rolę tamy wobec zła, które narasta w Unii Europejskiej, które zagraża naszej cywilizacji wyrosłej z chrześcijaństwa - mówił Kaczyński. - Obrona polskich interesów i obrona tej cywilizacji jest naszą misją - dodał.

W spotkaniu z seniorami bierze też udział wicepremier Beata Szydło i europoseł Ryszard Legutko. - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo seniorzy potrzebują naszego wsparcia - powiedziała Szydło. - Ze wzrostu gospodarczego mają prawo korzystać wszyscy Polacy - dodała.

Beata Szydło jest liderem listy PiS do europarlamentu w okręgu obejmującym Małopolskę i województwo świętokrzyskie. Drugie miejsce zajmuje Ryszard Legutko, a trzecie Patryk Jaki.

ZOBACZ WSZYSTKIE LISTY KANDYDATÓW STARTUJĄCYCH Z MAŁOPOLSKI I ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Jarosław Kaczyński na spotkaniu z seniorami: nasi kandydaci będą pełnić rolę tamy wobec zła, które narasta w UE
Zaloguj się
 • eski57

  Oceniono 7 razy 5

  Myślę , że emeryci (jestem nim) nie są krótkowzroczni i tylko swój interes widzą , a przede wszystkim troszczą się o przyszłość wnuków i prawnuków jaką prezes Kaczyński – PiS im szykuje , co już widać ; upadek Edukacji , staczanie się służby zdrowia , łamanie Konstytucji - niszczenie sądownictwa …, A wypowiedź Kaczyńskiego , że „Każdy musi zaakceptować chrześcijaństwo” , zmierza do państwa wyznaniowego - czyli wnuki i prawnuki NIE będą mogli żyć np. wg etyki humanistycznej – prezes nie uznaje Humanizmu ? !
  Są jeszcze w zasadzie trzy powody , że nawet znacząca liczba beneficjentów darów prezesa Kaczyńskiego może NIE zagłosować na PiS w najbliższych wyborach ;
  - mają świadomość , że w następnej kadencji NIC więcej NIE dostaną , więc materialnego powodu NIE ma , by na nich głosować
  - może mieć wymowę moralną ,by nie głosować na PiS , bo ulegli przekupstwu wyborczemu – ten powód był szeroko krytykowany ,
  - bardzo ważnym powodem może być wiedza , że ta ekipa NIE posiada wytrawnych polityków , menadżerów i ekonomistów , zdolnych w polityce zagranicznej , no i skłaniająca się ku państwu Wyznaniowemu ; Kaczyński - „Każdy musi zaakceptować chrześcijaństwo” - Ta ekipa po prostu NIE poradzi sobie z wypracowaniem budżetu dającego gwarancje utrzymania tych wydatków na cele socjalne i NIE zapewni rozwoju gospodarki dającej możliwości dalszej poprawy poziomu życia społeczeństwa ( wnukom i prawnukom) tym bardziej , że następuje powolny spadek koniunktury gospodarczej ? !

 • stef0909

  Oceniono 7 razy 5

  To mowa trawa do jego sekty!!! pis to pic to pik - prezes i klakierzy!!!

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 4

  Ach, jak to dobrze, że w Polsce nie ma fali zła. Zalewska, Jaki, Szydło stawiają tamy, żeby zło nie przypelzło, i z poświęceniem pojadą ratować Unię. U nas już uzdrowili. Szczęśliwi nauczyciele, ratownicy medyczni, pocztowcy nie protestują. Religia w szkołach podstawą miłości, dobroci i tolerancji. A ksiądz jak przytula za mocno, to się go wysyła tam, gdzie mniej delikatne dzieci. A jak już ktoś się podpali, to z radości, ognisko na cześć najlepszej ze zmian. Może jeszcze episkopat i toruński boss pojechaliby gdzieś nawracać i tamować zło? Może do dżungli nad Amazonką, albo na Alaskę...

 • getz54

  Oceniono 6 razy 4

  Co czuje sędzia, który zmienił decyzję swojego poprzednika w nizszej instancji i uchronił psychopatę Kaczyńskiego przed badaniami psychiatrycznymi ? Decyzja sądu rejonowego w Warszawie była jednoznaczna. Kaczyński miał się poddac badaniu dwóm lekarzom psychiatrom, którzy mieli orzec, czy moze on byc oskarzonym w procesie
  karnym. To pozwoliło temu oszustowi na okantowanie pana Birgfellnera, wymuszenie łapówki dla księdza Sawicza,
  kradziez z budzetu państwa 40 mld zł zeby ukryc te swoje przestępstwa i przekupic Polaków. Ten hipokryta w kazdej kampanii podlizuje się albo przyjaciołom moskalom, albo politykom PZPR średniego pokolenia, straszy Unią Europejską, o której nie ma zielonego pojęcia, chociaz wie, ze go tam nie chcą. Straszy przyjęciem waluty wspólnotowej euro, chociaz jako właściciel państwa nie ma zadnych pieniędzy, karty bankomatowej, konta w
  banku. Ten karzeł o skrzekliwym głosie pijanej Myszki Miki, straszy nas opozycją, czyli Polakami. Tak jak straszył w PRL-u Polakami pochodzenia zydowskiego, straszy nas uchodzcami, którzy roznoszą bakterie, rozdaje miliony zł Rydzykowi a nie ma dla nauczycieli. Proponuję zrobic małe doświadczenie. Ten obrzydły waran zujący własny język będzie w pazdzierniku startował do parlamentu z jakiejś listy, z jakiegoś okręgu wyborczego. Nie oddawajcie na niego głosu, odłączcie tego gada od kroplówki. Załozę się, ze będzie się zachowywał jak podczas spotkania z Donaldem Trumpem w Warszawie. Tam odłączyli go od jego ochroniarzy, oni zostali na zewnątrz. Widok błąkającego się Kaczyńskiego pośród pustych krzeseł bezcenny. Ten spanikowany koles zachowywał się jakby nie wiedział gdzie jest, jak w obcym mieście, nikt go nie wziął pod rękę nie zapakował do samochodu. Pomógł mu Fritzl, razem biegali wzdłuz barierek szukając podstawionych limuzyn. Cud ze nie dostał w beret, świetnie to pokazała stacja TVN-24. Panie Kaczyński mądrzy Polacy wolą z mądrym zgubic, niz z głupim znalezc. Pana wdzięczenie się do gospodyń wiejskich i emerytek, głaskanie ich piesków nic nie zmieni. Wszyscy wiedzą, ze jest pan mizoginem.

 • rudi46

  Oceniono 6 razy 4

  Ciekawe gdzie bedzie tama dla tej glupoty

 • Sza Man

  Oceniono 5 razy 3

  Co za bezczelny, oderwany od rzeczywistości, złośliwy starszy pan.

 • Oceniono 4 razy 2

  Prosze wyslac swojego kota a ludzie z PiSu nadaja sie do Watykanu bo tak samo moeicie nieprawde

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX