RDOŚ uchylił decyzję dot. budowy zamku w Puszczy Noteckiej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu uchylił decyzję określającą warunki prowadzenia budowy tzw. zamku w Stobnicy (woj. wielkopolskie) - poinformował we wtorek poznański RDOŚ.

Powstający w Puszczy Noteckiej "zamek" ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i ma mieć kilkudziesięciometrową wieżę. Budowla powstaje na obszarze Natura 2000. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T.

RDOŚ w Poznaniu 26 kwietnia br. uchylił decyzję z maja 2015 r. określającą warunki prowadzenia robót dla przedsięwzięcia polegającego na budowie tzw. zamku w Stobnicy. W 2015 r. Regionalna Dyrekcja w Poznaniu wydała decyzję, że inwestycja w Puszczy Noteckiej nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko.

RDOŚ, oprócz uchylenia decyzji z 2015 r., wniósł sprzeciw wobec realizowanej inwestycji, gdyż według niego budowa wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a ta nie została wcześniej wydana.

"Z porównania dokumentacji zgromadzonej w postępowaniu zakończonym decyzją z 6 maja 2015 r. oraz zebranej w toku wznowionego postępowania wynika, iż rzeczywisty obszar powierzchni przekształconej w związku z realizacją inwestycji przekroczy 2 ha, a co za tym idzie kwalifikuje ją do obowiązku uzyskania decyzji środowiskowej" - tłumaczy RDOŚ.

Decyzja Regionalnej Dyrekcji nie jest ostateczna, a stronom (m.in. inwestorowi) przysługuje odwołanie do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
RDOŚ uchylił decyzję dot. budowy zamku w Puszczy Noteckiej
Zaloguj się
 • teraz8

  Oceniono 5 razy 5

  Cegła po cegle rozebrać i przywrócić stan pierwotny, żeby nawet najmniejszy ślad nie pozostał po tym koszmarze!

 • H2O H2O

  Oceniono 5 razy 3

  Skoro zamek... to chyba chodzi o cele obronne. Nie chcę być obcesowy ale gdy w grę wchodzi nasza suwerenność... to sorry wiewiórki.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Znak czasu chlopaki z PO odmowily osmiorniczkowemu sktyrozercy dotacji w wysokosci 200000 na remont jego palacu w Chrobielinie. Cos sie jednak po 2015 pozmienilo, nawet starzy dzialacze w tzw. terenu, czuja ze nie wszystko da sie dzisiaj z powodu szalejacego faszyzmu przewalic, co za czasy, jak zyc, no jak zyc.

 • solarka

  Oceniono 1 raz 1

  Nikt się jeszcze nie dowiedział, że zamek wybudował wlaściciel sieci Solar (a właściwie jego synowie),
  za pieniadze "zarobione" po wejście firmy na giełdę?

 • asiaspodlasia

  Oceniono 1 raz -1

  I po to PiSowi sędziowie na telefon. Aby komuś kto dostał/kupił pozwolenia można było nie zapłacić za poniesione straty. Dobry pan zadzwoni i nie zapłacą bebe inwestorowi. Może iść do `Giertycha albo domagać się 50 000 zł co najwyżej.

 • Czesław Rosomak

  Oceniono 6 razy -2

  RDOŚ to im tera może skoczyć, dostali zgodę od urzędu i są w prawie, w najgorszym wypadku sąd nakaże takie odszkodowanie na rzecz inwestora, że urzędasom gały z orbit wyjdą, sami będą chcieli ugody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX