Ścieżka rowerowa na Mierzei w pobliżu planowanego przekopu otwarta na majówkę

Lasy Państwowe zniosły w środę zakaz wstępu do lasu w sąsiedztwie planowanego przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Umożliwi to rowerzystom korzystanie ze ścieżki rowerowej w pobliżu planowanej nowej drogi wodnej między Zatok Gdańsk a Zalewem Wiślanym.

1 maja zarządzeniem Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg został zniesiony zakaz wstępu do lasu. Zakaz został wprowadzony 15 lutego w lasach, w sąsiedztwie planowanej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską.

Zobacz wideo

Leśnicy poinformowali, że trasa rowerowa przebiegaj±ca przez teren planowanej budowy także została otwarta i jest udostępniona do ruchu.

Trasa rowerowa wzdłuż Mierzei Wiślanej umożliwi rowerzystom pokonanie szlaku od miejscowości Piaski przy polsko-rosyjskiej granicy aż do Mikoszewa przy ujściu Wisły do Bałtyku. Trasa budowana fragmentami wiedzie przez lasy, lokalne drogi, w pobliżu Zalewu Wiślanego albo blisko plaży. Lada dzień całkowicie zostanie zakończony fragment trasy z Przebrna do Krynicy.

Na krynickim odcinku Promenady Nadmorskiej został zaprojektowany chodnik ze ścieżką rowerową o łącznej szerokości 6 m. Przygotowane są już zatoczki do postawienia ławek oraz podłoże w części ścieżki rowerowej, na którym zostanie położona czerwona nawierzchnia mineralno-asfaltowa. Wzdłuż promenady zostaną ustawione ławki do odpoczynku i podziwiania nadmorskiej plaży. Zamontowane zostały także lampy oświetlające promenadę.

Leśnicy apelują jednak do odwiedzających lasy na Mierzei Wiślanej o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowania się do przepisów przeciwpożarowych.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM