Jeżeli podczas marszu narodowców zostanie naruszone prawo, rozwiążemy go - zapowiadają władze Warszawy

- Jeżeli podczas manifestacji w stolicy zostanie naruszone prawo, rozwiążemy ją - zapowiadają władze Warszawy - a chodzi o zaplanowany na dziś marsz narodowców.

Ten - w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej - odbędzie się pod hasłem "Stop dyktatowi Berlina i Brukseli". Przemarsz o godz. 13 wyruszy z Placu Zamkowego - przed budynek przedstawicielstwa Komisji Europejskiej na ul Jasnej. Organizacji marszu kilka dni temu zakazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski - ale sąd prawomocnie uchylił tę decyzję. 

- Zależało nam na bezpieczeństwie mieszkańców i turystów - tłumaczy Ewa Gawor, szefowa warszawskiego Biura Bezpieczeństwa - zwłaszcza, że dziś - także na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się Festiwal Europejski.

- Dzisiaj jest godzina próby. Jeżeli będzie natychmiast wniosek o rozwiązanie manifestacji w związku z ewentualnymi symbolami czy okrzykami, to rząd i policja musi natychmiast reagować - powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (4)
Jeżeli podczas marszu narodowców zostanie naruszone prawo, rozwiążemy go - zapowiadają władze Warszawy
Zaloguj się
 • Zawisza Brązowy

  Oceniono 6 razy 4

  Decyzja jest jedna nie przeszkadzać!! To są potencjalni pozytywni głosujący w zbliżających się wyborach

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 3

  I oto wladza sadownicza wydala wyrok i przypomiala kto stanowi prawo na terytorium wolnego miasta wsiawa.

 • miloz1

  Oceniono 6 razy 2

  Ta marsowa mina pana Rafałka na pewno zmroziła wszystkich potencjalnych manifestantów. Część z nich zobaczywszy to oblicze pozostanie w domu, a pozostali nie odważą się wyciągnąć faszystowskich flag, a będą tylko niebieskie i tęczowe.

 • antonio rebenga

  Oceniono 5 razy 1

  Czaśkoś! Wy już tam w KC postaracie się, żeby zostało "złamane" prawo nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX