Toprowcy ostrzegają: W Tatrach obowiązuje lawinowa dwójka

W górach panują niekorzystne warunki dla wędrówek. Pogoda na majówkę pod Tatrami też zapowiada się niezbyt optymistycznie.

Poruszanie się po nich wymaga umiejętności oceny zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy szczególnie na wszystkich stromych stokach.

Z kolei w rejonie Babiej Góry - ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Niektóre szlaki są częściowo oblodzone.

Z komunikatu GOPR-u wynika, że na ogół jednak panują tam dogodne warunki dla wędrówek. Szczególną ostrożność należy zachować na bardzo stromych stokach.

Zimna i deszczowa pogoda nie odstraszyła turystów, którzy ruszyli tłumnie pod Tatry. Na pierwsze utrudnienia kierowcy jadący od strony Krakowa natrafiają w Skomielnej Białej, gdzie Zakopianka krzyżuje się z DK 28. Następnie w około sześciokilometrowym korku kierowcy stoją w Klikuszowej przed Nowym Targiem i dalej w Białym Dunajcu, gdzie drogowcy w okolicy nowo wybudowanego mostu przed weekendem majowym zablokowali jeden pas ruchu z uwagi na prace budowlane.

Pogoda na majówkę pod Tatrami zapowiada się niezbyt optymistycznie. Temperatura maksymalnie w piątek ma osiągnąć 14 st. C., a w niedzielę termometry w Zakopanem pokażą zaledwie 4 st. i mogą wystąpić opady śniegu z deszczem.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM