53 osoby oskarżone ws. gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psycho Fans". Jedna z ofiar ataku zmarła

Według ustaleń prokuratury gang pseudokibiców Ruchu Chorzów dział w latach 2010-2017. 53 oskarżonych odpowie m.in. za handel dużymi ilościami narkotyków, kradzieże z włamaniami, rozboje i pobicia.
Zobacz wideo

Prokuratura zarzuca oskarżonym dokonanie w sumie blisko 100 przestępstw. "Skutkiem brutalnego pobicia było m.in. doprowadzenie do śmierci jednego z kibiców konkurencyjnej drużyny piłkarskiej. W innym przypadku sprawcy dopuścili się pocięcia maczetami pokrzywdzonego, który na skutek tego czynu, a zwłaszcza uszkodzenia znacznych partii ciała, doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu" - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Według śledczych grupą kierowali Maciej M. ps. Maślak, Łukasz L. ps. Lucky oraz Maciej S. ps. Maciuś, a w jej skład wchodziło kilkudziesięciu mężczyzn ze Śląska oraz z innych regionów Polski. Większość członków grupy było już wcześniej karanych, a popełniając przestępstwa posługiwali się maczetami, młotkami i pałkami.

Ujawnienie rzeczywistego rozmiaru i szczegółów działalności gangu stało się możliwe m.in. dzięki zeznaniom świadka koronnego. Na współpracę z policją i prokuraturą zdecydowało się także kilku innych podejrzanych. Dzięki ich obszernym wyjaśnieniom, w których ujawnili przestępstwa popełniane przez członków grupy, mogą liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary.

Spośród oskarżonych nadal aresztowane są 34 osoby. Podczas śledztwa zabezpieczono mienie podejrzanych na łączną kwotę ponad 280 tys. zł. W sumie w ramach dotychczasowego śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej skupionej wokół pseudokibiców "Psycho Fans" Ruchu Chorzów, zarzuty usłyszało 95 osób. W dalszym ciągu toczy się śledztwo, dotyczące kilkudziesięciu przestępstw popełnionych przez tę grupę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
53 osoby oskarżone ws. gangu pseudokibiców Ruchu Chorzów "Psycho Fans". Jedna z ofiar ataku zmarła
Zaloguj się
 • Jacek D

  Oceniono 2 razy 2

  nic im nie zrobią. kibole to elektorat władzy.

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby tych prawdziwych patriotów, zołnierzy wyklętych, obrońców honoru Polski, aresztował minister Sienkiewicz,
  Kępa, Macierewicz, Kaczyński, juz podnieśliby histeryczne larum. Naszych biją. Suski prosiłby, nie zabijajcie nas !!
  Takich bohaterów PiS ma na swoich sztandarach, ,,Starucha,, ,,Miśka,, ,,Misiek,, pokazał właśnie jacy PiS-owscy ,,zołnierze wyklęci,, są twardzi, tylko gdy mają zatwardzenie chyba, jak ich szef z Ciemnogrodzkiej, który chowając się za plecami Ziobry pręzy muskuły przed panem Birgfellnerem. Ta załosna banda nie moze reprezentowac nas w Parlamencie Europejskim, dośc tego wstydu, ,,pijanych meleksów,, oprózniaczy kontenerów z uzywaną odziezą, zacznijmy utylizację PiS-u juz od majowych wyborów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX