Proces ws. Amber Gold zakończył się. Wyrok poznamy 20 maja

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zakończył się proces ws. Amber Gold. Dziś mowę końcową przedstawiła obrona Katarzyny P., współzałożycielki spółki. Obraz sprawy, zdaniem mecenas, jest wypaczony przez politykę, głównie za sprawą działającej równolegle z sądem komisji śledczej.
Zobacz wideo

Wyrok w sprawie założycieli Amber Gold poznamy 20 maja - informuje reporter TOK FM.

18 kwietnia podczas pierwszych mów końcowych w procesie prokuratura zawnioskowała o wymierzenie twórcom i założycielom Amber Gold - Marcinowi P. i jego żonie Katarzynie P. - kar po 25 lat więzienia. Oskarżona Katarzyna P. została dowieziona z aresztu w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie).

Dziś mowę końcową przedstawiła obrona Katarzyny P. Obrońca przekonywał, że oskarżona nie wiedziała o wszystkim, co działo się w spółce. Obraz sprawy, zdaniem mecenas, jest wypaczony przez politykę, głównie za sprawą działającej równolegle z sądem komisji śledczej.

Według prokuratury, Marcin P. i Katarzyna P. oszukali w latach 2009-12 w ramach tzw. piramidy finansowej ponad 18 tys. klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł. Prokuratura ustaliła, że spółka Amber Gold była tzw. piramidą finansową, a oskarżeni bez zezwolenia prowadzili działalność polegającą na gromadzeniu pieniędzy klientów parabanku.

Śledczy uznali, że Katarzyna i Marcin P. działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili z tej działalności stałe źródło dochodu.

Amber Gold to działająca do sierpnia 2012 r. piramida finansowa, która pozyskała od klientów ok. 840 mln zł. Firma winna jest wierzycielom ok. 600 mln zł. W tej sprawie powołano nawet sejmową komisję śledczą.

Czytaj też: Jest chętny na kupno logo Amber Gold. Kwota i dane nabywcy tajemnicą>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Proces ws. Amber Gold zakończył się. Wyrok poznamy 20 maja
Zaloguj się
  • getz54

    Oceniono 5 razy 1

    Tak funkcjonuje junta. Miliardy zeta wyprowadzone zs SKOK-ów, oszukane setki tysięcy ludzi, śledztwa nie ma, bo to nasz przekręt. To gó... pudruje się tak jak to kiedyś powiedział kolega Lipiński do pani Beger. Niespłacanymi kredytami posłów Samoobrony zawsze mozna obciązyc kancelarię Sejmu. Długami SKOK-ów obciązono Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Nikt dotąd nie zrobił kwerendy ile niespłaconych, umozonych kredytów w SKOK-ach mają wyznawcy PiS-u. GeTBack, tysiące oszukanych Polaków, miliardy złotych zabrane z ich oszczędności, niejasna rola w przekręcie premiera i jego tatusia. Junta nic nie robi bo to ich przekręt. Prezes oszustów okrada pana Birgfellnera na bardzo duzą kasę, nawet nie jest przesłuchany w tej sprawie, nie ma zarzutów, bo to jest prywatny przekręt prezesa junty. 25 lat więzienia dla szefów AmberGold to nie będzie wyrok, to będzie zemsta. Wszy/scy mają się bac, przekręty moze robic tylko junta. Szyszko moze wycinac Puszczę Białowieską, kary zapłaci państwo, Ziobro moze zamawiac nikomu do niczego niepotrzebne, ale niezwykle kosztowne ekspertyzy medyczne, obciązy się tym państwo, jak mówił Lipiński. Kaczyńskie kupią sobie Mozejki zapłaci za to państwo, mamusia prezesa latała Tupolewem na kawę do Juraty z kolezanką, obciązyło się tym budzet państwa. A pana Plichtę i jego zonę wsadzi się na 25 lat, jak Hodorkowskiego w Rosji. Bo junta tak chce. Bo junty wszyscy mają się bac, oskarzac ją o cokolwiek, oni juz mają sądy, prokuratury, TK, KRS, wkrótce przejmą SN i nic im nie mozna zrobic, bo prawo zawsze będzie po ich stronie. Chociaz gdyby tak w pazdzernikowych wyborach przestawic im zwrotnicę, skierowac na boczny tor, a przecwiczyc ten manewr juz pod koniec maja, to moze się skończą rządy junty PiS ? Co wy na to ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX