Nocna akcja aktywistów w Warszawie. Plakaty z "Matką Boską Tęczową" na kościołach i posterunkach

Nocą z 10 na 11 maja grupa aktywistów i aktywistek rozkleiła w wielu miejscach w stolicy plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Chodzi o kościoły i posterunki policji.
Zobacz wideo

Grafikom towarzyszą napisy „Tęcza nie obraża”. Plakaty pojawiły się m. in. na katedrze św. Jana Chrzciciela, Pałacu Prymasowskim, katedrze św. Floriana, Świątyni Opatrzności Bożej, siedzibie Konferencji Episkopatu Polski i innych ważnych warszawskich świątyniach. Aktywiści okleili nimi również posterunki policji. – Kościół i policję obciąża ciężar haniebnej poniedziałkowej akcji oraz podsycania homofobicznej nagonki - mówią organizatorzy akcji. 

Chodzi o poniedziałkowe zatrzymanie Elżbiety Podleśnej, która rozwieszała wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli na terenie jednego z płockich kościołów. Do domu kobiety w poniedziałek (6 maja) o 6 rano przyszła policja. Funkcjonariusze przeszukali jej mieszkanie oraz zabrali sprzęt elektroniczny. Aktywistka została następnie zatrzymana. Na komendzie spędziła kilka godzin. 

- Nocna akcja to także wyraz protestu wobec wykorzystywania niejasnego i niedookreślonego artykułu kodeksu karnego dotyczącego "obrazy uczuć religijnych” do nękania aktywistów i aktywistek walczących o podstawowe prawa człowieka - prawa osób LGBT+ - informują organizatorzy. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Nocna akcja aktywistów w Warszawie. Plakaty z "Matką Boską Tęczową" na kościołach i posterunkach
Zaloguj się
 • To Ja

  Oceniono 5 razy 3

  Św. Joachim wszystkich pozamyka.

 • musa-kusa

  Oceniono 6 razy 2

  Ale w czym problem? Narkom Joachim przecież powiedział, że tęcza jest wporzo,
  tylko żeby na tojtojach nie przyklejać :)

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Nakezy zauwazyc iz ta tzw. ttecza ma tyle wspolnegoz symbolika biblijna co symbolika liczby 7 z liczba 6, tylko ciemny lud czerski moze kupowac rozne tlumaczenia zwyklego przejawu satanizmu.

 • zawsze_brudny_harry

  Oceniono 5 razy 1

  Księża nieustannie obrażają moje uczucia niereligijne. Obrażają mnie jako nie niekatolika. Wchodzą butami w moje niekatolickie życie. A dodatkowo kryją ciężkich przestępców. I mi mówią że tęcza obraża ich uczucia.

 • Pik- Aczu

  Oceniono 7 razy 1

  Nie moją bajką są geje i lesbijki, ale też chcę żyć w wolnym kraju,a nie pissowskim katotalibanie

 • grubymisiek1

  0

  Teraz wlepki, plakaty, przypinki, kubki i koszulki. Tak się tworzą kody pop-kulturowe. A Maria "przytulająca" tęczę to szansa na poprawienie wizerunku kościoła. Ale nie będę katabasom podpowiadał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX