"Tylko nie mów nikomu" Sekielskiego. Wstrząsający obraz o pedofilii w Kościele już dostępny

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich jest już dostępny w internecie. Twórca filmu tłumaczył w TOK FM, że chodziło w nim o "pokazanie mechanizmów, które duchowni mają zakodowane w głowach". - Dlaczego uczynili to, co uczynili. Czy w ogóle dostrzegają zło, które popełnili i jak to tłumaczą - wyjaśniał.
Zobacz wideo

- Ten film jest niezwykle ważny. Dotyka sprawy właściwie kardynalnej, jeśli chodzi o Kościół katolicki. Przede wszystkim na usta cisną się trzy słowa: kłamcy, hipokryci, właściwie diabły. To o Kościele w Polsce - mówił w TOK FM Mikołaj Lizut, który uczestniczył w przedpremierowym pokazie dokumentu "Tylko nie mów nikomu". Film Tomasza Sekielskiego dotyczy przestępstw seksualnych popełnianych na dzieciach przez księży.

W filmie Sekielskiego pokazano między innymi sprawę księdza Franciszka C., kapelana prezydenta Wałęsy. - Przypomniano mu, jak zaczęło się molestowanie. C. zawołał swojego ministranta: "Chodź, zobacz, coś się stało". Stał ze zsuniętymi spodniami i penisem w stanie erekcji. "Nie chce opaść" – czytamy na portalu gazeta.pl. Ksiądz miał się tłumaczyć, że działał "trochę dla humoru". Chciał też płacić za grzechy ofierze, ale ta pieniędzy nie przyjęła.

Tomasz Sekielski w TOK FM wspominał, że kiedy słucha się nagrań ofiar rozmawiających ze swoimi oprawcami, to odnosi się wrażenie, że "oni powtarzają to, co mówią hierarchowie: trudno, jest grzech, zdarza się, w człowieku jest zło, jesteśmy tylko ludźmi, jest zło i dobro, dzieci czasami same kuszą, siadają księżom na kolana, uwodzą". - Przecież niektórzy hierarchowie wypowiadali takie słowa. I ci księża powtarzają to niemal słowo w słowo. Te nagrania pokazują według mnie pewien sposób myślenia, który jest w Kościele obecny i jest pewnym fundamentem i pewną tarczą, która jest zawsze ustawiana, gdy pojawia się zarzut o pedofilię - podkreślił.

Film "Tylko nie mów nikomu" pojawił się już w serwisie You Tube na kanale Tomasza Sekielskiego w sobotę o 14.30. Można go oglądać bez opłat i bez reklam. Film powstał między innymi dzięki wpłatom w serwisie crowdfundingowym. 

 
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Film "Tylko nie mów nikomu" Sekielskiego. Wstrząsający obraz o pedofilii w Kościele już dostępny
Zaloguj się
 • alben albus

  Oceniono 4 razy 2

  Mnie jux nic nie dziwi, nawet gdy papież Franciszek nie "zlikwidował" polski episkopat na wzór z np z Chile...

 • oberschl

  0

  Wolni i bogaci. Nauczymy dzieci matmy zamiast durnej religii i przesiaknietej religia polskiego i historie religi watykańskiej. Musimy uwolnić się od Watykanu. Od mafii. Od bycia zniewolonym . Od bycia skolonizowanym.
  Z reszta problemów damy sobie rade jak Duny, Szwedzi i Niemcy.. Kasa nam nie wycieknie . będziemy bogaci i wolni .
  Wstyd ,że ELYTY tak znosza tych z Watykanu.
  ELYTY FRANCZYZOWE.
  Luther nie był lewicowcem. Stłumił powstanie chłopskie - tzn nie bronił powstańców. Dał za to wolnośc od podatków na rzecz Watykanu.
  Gdy Turcy szli na Wiedez to nie było chętnych na podatki w celu jego obrony.
  Władca franczyzowy za to ten Wiedeń obronił. Sobieski wyrwał polskim chłopom i obronił Habsburgów w Wiedniu . za co po 200 latach nas ROZEBRALI. Nas Watykanu niewolników. Nasi królowie to byli franczyzowi zdrajcy !!!!Pan Rafał Woś ( Tyg Powsz zresztą) napisał dzieło i zastanawia się nad rola i etosem lewicy.
  Pan Siekielski odsłania pedofilski etos organizacji watykańskiej.
  KLER odsłania facjate rzymskich legionów – władzy naszej doczesnej.
  Mało mi !
  Wyobrazmy sobie , że żyjemy zamknięci szklanym koszem. Granice sa wytyczone.
  My żyjemy w Kolonii watykańskiej. Cała polityka akceptuje albo musi ten stan zniewolenia zaakceptować. Jest to dogmat naszego zycia. Bycie niewolnikiem Watykanu. Wyboru nie ma. Niewolnik nie ma wyboru.Czy akceptujesz czy nie – nic to nie daje.
  ZUS płacisz przy działaln. Gosp. Np. 1400,00 watykanów /m-c i musisz godzic się z tym ,ze ludzie Watykanu nie musza zadnych opłat miesięcznych ponoiści , a korzystają z wszystkiego w swojej kolonii.
  Korzystaja z infrastruktury , służby zdrowia i otrzymują od ZUS renty i emerytiury.

 • endrju1521

  0

  ...kto podnosi ręke]ę na kościół, tfu, katolicki,

  podnosi rękę na Polskę ! !! ! ! ! ! !

 • tomaselli

  Oceniono 3 razy -1

  Skoro KK opanowalo lobby gejowskie , to rozumiem , ze bohaterami tego filmu sa przedstawiciele LGBT +

 • dantekomedia

  Oceniono 1 raz -1

  Najnowsze dzieło Dantego - "Pisowska komedia" też traktuje o pedofilii wśród kleru. Dostępne pod adresem:

  pisowskakomedia.home.blog

  Miłej lektury, zwłaszcza przed wyborami do PE i parlamentarnymi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX