"Tylko nie mów nikomu". Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego

"Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego" - informuje Archidiecezja Warszawska. Ks. Olejniczak to jeden z bohaterów filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".
Zobacz wideo

"Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakazu sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem" - informuje w specjalnym oświadczeniu Archidiecezja Warszawska.

Jak czytamy,  "po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie". "Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi" - napisano w oświadczeniu.

"Tylko nie mów nikomu"

Ks. Dariusz Olejniczak to jeden z bohaterów filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".

Jak ujawniono w obrazie, który internetową premierę miał w minioną sobotę, ksiądz, pomimo dożywotniego zakazu wykonywania zawodu nauczyciela i wykonywania działalności związanej z wychowywaniem nałożonego przez sąd, pracował z dziećmi podczas rekolekcji.

Do tej pory film "Tylko nie mów nikomu" odtworzono w internecie ponad 7 mln razy.

Czytaj też: "Wasze Ekscelencje, jesteście skończeni". Katolik pisze list do arcybiskupów Gądeckiego i Jędraszewskiego>>>

TOK FM PREMIUM