Zabójstwo w szkole w Wawrze. Policja zatrzymała dwie kolejne osoby. Trafią do schroniska dla nieletnich

Stołeczna policja zatrzymała dwie kolejne osoby w sprawie tragedii w szkole w Wawrze, gdzie w piątek 15-latek śmiertelnie ranił nożem swojego kolegę. Sąd zdecydował, że obaj zatrzymani trafią do schroniska dla nieletnich.
Zobacz wideo

O skierowaniu obu zatrzymanych do schroniska dla nieletnich poinformował, na specjalnej konferencji, rzecznik sądu. Nie udzielił żadnych informacji na temat wieku nastolatków oraz roli, jaką mogli odegrać w zdarzeniu, do którego doszło w miniony piątek (10 maja).

Przypomnijmy, w jednej ze szkół w Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. 16-letni chłopiec zmarł w wyniku odniesionych ran. 15-latek, który był sprawcą ataku, został zatrzymany. Decyzją sądu trafił do schroniska dla nieletnich. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju nastolatka. Potem prokuratura zdecyduje, czy będzie on sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego, czy sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie orzekał na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Jak informuje tvnwarszawa.pl, 15-latek był już wcześniej znany policji. Po raz pierwszy stanął przed sądem w 2017 roku, kiedy miał 13 lat. Chodziło o naruszenie nietykalność cielesnej innej osoby. Przed rokiem znów nastolatkiem zajął się sąd. Tym razem 14-latek pił alkohol i awanturował się. 

Zabójstwo w szkole w Wawrze. Specjalny zespół powołała policja

Rzecznik warszawskiej policji zapewnił, że wyjaśnienie tragedii w Wawrze jest priorytetem, a sprawą zabójstwa nastolatka zajmuje się specjalna grupa policji.

- Ta grupa działa bardzo skutecznie - podkreślił rzecznik KSP Sylwester Marczak, informując o zatrzymaniu dwóch nastolatków. - Teraz chodzi przede wszystkim o to, by zakończyć działania, przywrócić normalność w szkole. To na co zwróciłbym uwagę, to śledztwo cały czas trwa. Stad bardzo ograniczona liczba informacji, jakie przekazywane są przez sąd i policję. Nie wykluczamy, że mogą pojawić się nowe okoliczności w tej sprawie - powiedział policjant.

Wczoraj, w poniedziałek 13 maja, w Wawrze odbył się przez marsz  '' Stop przemocy '' organizowany przez uczniów. 

DOSTĘP PREMIUM