To wyjątkowo zimny maj. Lekkie ocieplenie w końcu nadchodzi, ale przyniesie burze

Chłodniejsza od tegorocznej pierwsza połowa maja miała ostatnio miejsce w roku 1980, przy czym była od niej znacznie chłodniejsza - pisze autor bloga "Pogoda i klimat".
Zobacz wideo

IMGW na jutro zapowiada przelotne opady deszczu oraz burze oraz temperaturę maksymalną od 14°C, 16°C nad morzem i 17°C na północy do 21°C, 22°C na południowym wschodzie. W kolejnych dniach temperatura ma rosnąć, ale deszcze i burze nie miną. W zapowiedziach na czas od soboty do wtorku są przelotne opady deszczu i burze, głównie w centrum, na zachodzie i południu kraju. "Temperatura minimalna od 11°C, 13°C na północnym wschodzie do 13°C, 15°C na zachodzie, chłodniej tylko w nocy z piątku na sobotę na południowym zachodzie i w kotlinach górskich, od 6°C do 10°C. Temperatura maksymalna od 20°C, 22°C nad morzem i na północy do 26°C, w poniedziałek do 28°C na południowym zachodzie kraju" - czytamy na stronie serwisu pogodowego IMGW.  

Poniedziałkowy upał nie będzie trwały, Wtorek, środa to miejscami opady deszczu, a na wschodzie i południowym wschodzie również burze. Temperatura minimalna od 9°C, 10°C na Pomorzu do 13°C, 14°C na południu kraju. Temperatura maksymalna od 11°C, 14°C na Pomorzu do 21°C, 22°C na południowym wschodzie. 

Po pierwszej połowie maja, która zdecydowanie nie rozpieszczała, można stwierdzić, że w tym roku mamy ten miesiąc rekordowo zimny. - Chłodniejsza od tegorocznej pierwsza połowa maja miała ostatnio miejsce w roku 1980, przy czym była od niej znacznie chłodniejsza. Także lata 1978 i 1979 charakteryzowały się zimniejszą I połową maja, niż ma to miejsce w tym roku - pisze autor bloga "Pogoda i klimat".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM