Medale od wojewody lubelskiego za uchwały przeciwko "ideologii LGBT". "Związki gejów i lesbijek trzeba odstawić na boczny tor"

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek nagrodził samorządowców medalami za podjęte przez nich uchwały wymierzone w środowisko osób LGBT. Są przedstawiane jako walka z "ideologią". Wojewoda dowodził, że ta "ideologia zagraża polskiej rodzinie, której funkcją jest m.in. rodzenie dzieci".
Zobacz wideo

Uroczystość w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypadał w środę 15 maja. Dyplomy i medale wojewody - za podjęcie uchwał w sprawie sprzeciwienia się "ideologii LGBT" - trafiły do samorządowców z dziewięciu samorządów w województwie lubelskim, w tym do zarządu powiatu świdnickiego (pierwsza podjęta uchwała) i do radnych z sejmiku województwa lubelskiego.

Co ciekawe, w przypadku sejmiku po dyplomy stawili się u wojewody nie tylko radni z PiS (to ta partia rządzi na Lubelszczyźnie), ale też… z PSL (głosowali za uchwałą). Był wśród nich m.in. były wicemarszałek Lubelszczyzny, Arkadiusz Bratkowski.

Wojewoda Przemysław Czarnek mówił, że "ideologia LGBT" uderza w polską rodzinę. – Troska o rodzinę jest troską podstawową i absolutnie elementarną. I wszystko, co widzimy, co się dzieje na naszych oczach, to wielkie, totalne uderzenie w jedność wspólnoty narodu polskiego. Jeśli szatan chce uderzyć w tę wspólnotę – uderza w rodzinę. Jeśli zniszczy rodzinę, zniszczy naród – grzmiał wojewoda, momentami uderzając dłonią w mównicę.

Przekonywał, że instytucją, która broni rodziny zawsze był i pozostaje Kościół katolicki. - Wszystko co obserwujemy, a co jest związane z ideologią LGBT, której państwo – obecni na tej sali – tak stanowczo przeciwstawiliście się, to jest coś co jest wymierzone w rodzinę, w naród, człowieka. To jest coś, co jest sprzeczne z Konstytucją RP. Tą konstytucją, z którą łażą po ulicach i krzyczą "konstytucja, konstytucja", nie widząc co jest w niej zapisane – dowodził Czarnek.

Przekonywał, że nie ma rodziny bez małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. - Nikomu do głowy nie przychodziło 22 lata temu (gdy uchwalano Konstytucję – przyp. red.), że małżeństwem można nazwać związek gejów czy lesbijek - podkreślał Przemysław Czarnek.

Wojewoda wymieniał też funkcje rodziny, w tym prokreację. – Jak tę funkcję, na litość boską, ma zrealizować związek gejów czy lesbijek? On musi być odstawiony na boczne tory i marginalizowany, bo nie może być równy związkowi małżeńskiemu kobiety i mężczyzny – alarmował wojewoda.

Uchwały przeciwko "ideologii LGBT" są też przyjmowane w innych regionach Polski, między innymi w Małopolsce. Samorządowcy sprzeciwiają się w nich m.in. "seksualizacji dzieci" czy wprowadzaniu do szkół osób z zewnątrz, które mogłyby rozmawiać z młodzieżą o rzeczach związanych z seksualnością człowieka.

Wojewoda przeciwnik LGBT

W ostatnim czasie znów było głośno o wojewodzie lubelskim.  Organizator pierwszego lubelskiego Marszu Równości, który odbył się w październiku 2018 roku, Bartosz Staszewski, pozwał wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka za zniesławienie. Chodziło o słowa  wypowiedziane przez samorządowca w filmie umieszczonym na kanale YouTube, w którym stwierdził, że wydarzenie "promuje zboczenia, dewiacje i wynaturzenia".

Sprawa skończyła się ugodą, która w oczach wojewody była wielkim zwycięstwem. Wojewoda Przemysław Czarnek przeprosił organizatora Marszu Równości za swoje słowa i przy okazji powtórzył, że jest przeciwnikiem promocji "dewiacji, zboczeń i wynaturzeń" oraz "ideologii LGBT i marszów równości".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (67)
Medale od wojewody lubelskiego za uchwały przeciwko "ideologii LGBT". "Związki gejów i lesbijek trzeba odstawić na boczny tor"
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 21 razy 9

  Ten PiSdowaty wojewoda ma najwyraźniej problem ze swoją orientacją seksualną, wszystko wskazuje na jego kryptogejostwo.

 • getz54

  Oceniono 17 razy 9

  Podziwiam wytrwałośc tego taliba w robieniu z siebie pośmiewiska. On przy kazdej okazji chwali się z przyjemności tarzania się w błocie ze świniami. Zdarza się.

 • marudna.maruda

  Oceniono 14 razy 6

  Wojewoda czyli osoba, dla której równie ważny powinien być każdy mieszkaniec zwłaszcza województwa, i każdego powinien w podobny sposób wspierać, bronić, stwarzać warunki do godnego i bezpiecznego życia. Ale to wojewoda i równocześnie wykładowca na KUL...., z katedry prawa konstytucyjnego. Śmiać się czy bać?

 • jael53

  Oceniono 13 razy 5

  Na boczny tor trzeba odstawić wszystkich, którzy sprzeciwiają się świeckości państwa i równości obywateli wobec prawa.

 • 1group

  Oceniono 4 razy 4

  I bardzo dobrze.Dewiantów należy izolować od zdrowej tkanki społecznej.

 • mat.31

  Oceniono 12 razy 4

  Nawiedzony katolski psychol.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX