Tańszych biletów na wakacyjne pociągi łatwo nie kupisz. A PKP obiecywało, że dostępne będą od dziś

Chodzi o bilety na pociągi kursujące po 9 czerwca. Przedsprzedaż na wszystkie trasy i pociągi ma ruszyć dopiero od soboty.
Zobacz wideo

PKP Intercity nadal wstrzymuje sprzedaż wakacyjnych biletów, czyli na pociągi kursujące po 9 czerwca - wynika z ustaleń reportera TOK FM.  A już od co najmniej kilku dni spółka zapewniała, że przedsprzedaż zawieszona na początki maja, ruszy właśnie dziś - w piątek (17 maja).

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie przewoźnika, wakacyjna przedsprzedaż biletów ma ruszyć w sobotę, 30 minut po północy.

Jak tłumaczył kilka dni temu prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel, powodem wstrzymania sprzedaży była niepewność, czy przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, uda się dokończyć na czas kilka kluczowych remontów. Wyjaśniał, że w tej chwili polska kolej realizuje największą liczbę inwestycji w historii. - A proces inwestycyjny charakteryzuje się dynamiką. Pamiętajmy, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć o idealnym co do dnia oddaniu każdej realizacji przez wykonawców. Wykonawcy różnie realizują swoje projekty. Natomiast jest niestety normalne, ze przy tej liczbie inwestycji, że czasami zdarzają się poślizgi - zaznaczył Ireneusz Merchel. 

Czytaj też: Opóźniony pociąg? PKP tłumaczy, co trzeba zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie

Zdaniem prezesa lepiej więc wstrzymać sprzedaż, niż oferować bilety na pociągi, które mogłyby w ogóle nie wyjechać na tory.

Nowy, bardziej realny rozkład jazdy jest już opracowany. Kłopot tylko w tym, że opóźniona przedsprzedaż oznacza, że pasażerowie stracili już okazję do kupienia części biletów w promocji.

Na niektóre pociągi sprzedaż biletów została już odblokowana. Z aktualnymi informacjami można zapoznać się na stronie PKP

TOK FM PREMIUM