Przerwano koncert w gdańskim muzeum za granie "bolszewickich piosenek". Muzyk: to Tuwim!

Jako atrakcja z okazji Nocy Muzeów, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wystąpił zespół Kapela podwórkowa. Wykonywał piosenki z okresu wojennego. Występ przerwał dyrektor muzeum Karol Nawrocki.

“Rozkazał natychmiast przerwać, drąc się przy tym, że to bolszewicka piosenka i mamy zakaz jej wykonywania. Jako opiekun tego przedsięwzięcia, zacząłem tłumaczyć, że repertuar został ustalony z dyrekcją, która podpisała umowę, a autorem tekstu nie jest bolszewik, tylko Tuwim. Pan "dyrektor" nie chciał jednak dyskutować drąc się (na zmianę) że jest dyrektorem i że to bolszewicka piosenka. Wreszcie kazał nam się spakować i opuścić teren muzeum” - relacjonuje na Facebooku muzyk Piotr Kosewski.

“Byliśmy zszokowani tak wulgarnym zachowaniem w placówce kultury. Doprowadził nas do łez. My chcieliśmy tylko dać ludziom cząstkę siebie, a potraktowano nas jak przedmioty. Tacy właśnie mali ludzie z PiS-u otrzymują ważne i wymagające stanowiska... a są skończonymi abderytami. Żal, niemoc i strach…” - skomentował w swoim wpisie.

Dyrektor Muzeum II WŚ odniósł się do słów Kosewskiego - również na Facebooku.
"Kręcić w pętli beztrosko sowiecką piosenkę (Tiomnaya Nocz, 1942, muz. Nikita Bogosłowski, słowa Władimir Agatow), a na grzecznie zwróconą uwagę, aby w tym miejscu z niej zrezygnowali, wykrzyknąć: żenada. Ot "Dyrektor Artystyczny" :) W naszym Muzeum nie na już miejsca na sowiecką propagandę" - napisał na Facebooku. Jak podkreślił, oryginalnie utwór został skomponowany do sowieckiego filmu propagandowego "Dwaj żołnierze” - napisał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Przerwano koncert w gdańskim muzeum za granie "bolszewickich piosenek". Muzyk: to Tuwim!
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 23 razy 17

  Historii nie zmienisz, imbecylu ! ! ! !

  Gdyby nie historia, nie byłoby tego muzeum !

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 22 razy 16

  Skretynienie środowisk postsolidarnościowych jest niestety faktem.
  Jest chyba już z nimi gorzej niż było z betonem partyjnym PZPR.
  Jeśli ktoś myśli, że ten rodzaj zidiocenia ma miejsce dopiero od rządów PiS, to się grubo myli.
  PiS tylko wzmocnił kurs a do tego poczynił pewne kuriozalne kroki, głosząc jeszcze bardziej chorobliwy antykomunizm i biorąc w swe szeregi towarzysza Piotrowicza.

  Dopóki nie wymrze to peerelowskie pokolenie mitologizujące swoją młodość, przedstawiające czasy niesuwerennego realnego socjalizmu jako okres okupacji i komunizmu, dopóty o żadnej normalności nie będzie mowy.
  To są ludzie z nienawiścią do wszystkiego co im się kojarzy z dawnymi wrogami politycznymi.
  Od ćwierćwiecza odbierają ludziom pamięć przy pomocy IPN.
  W jej miejsce wstawiają implant składający się z oklepanych formułek, propagandowych haseł.

 • Wieslaw Szasz

  Oceniono 18 razy 16

  Z tych głupich wPiSów wynika, że pisowskie trolle popierają atak nożownika. To już nawet Tuwim jest zakazany? Uważajcie rodzice co czytacie dzieciom na dobranoc.

 • getz54

  Oceniono 16 razy 14

  W rewolucji francuskiej krwawą rolę odegrali jakobini. Taką samą rolę odgrywają dziś wyznawcy religii PiS-owskiej podczas tej rewolucji. Na siłę, wbrew zwykłej ludzkiej uczciwości, podstawowej wiedzy wyniesionej ze szkoły, za cenę wstydu i ponizenia, starają się schlebiac prymitywnemu gustowi właściciela państwa. To właściciel tego państwa wytycza kierunki walki i wskazuje wrogów w tym konflikcie. W dotychczasowym przebiegu długiej i wyczerpującej kampanii wyborczej byli to Zydzi, słynna juz ustawa IPN za którą musieli przepraszac. Gender, LGBT,
  nieposłuszni władzy sędziowie, kobiety, Obywatele RP, KOD, nauczyciele. Z braku ludzi, nowych środowisk, nie wahają się nawet walczyc z symbolami, obrazek matki boskiej z tęczą, muzeum II wojny światowej, ECS, .....
  A wystarczy, ze juz 26 maja a więc za tydzień, kartę wyborczą z numerem ,,10,, komitetu wyborczego bolszewików z PiS zostawic pustą. Nie skreślic na niej krzyzykiem zadnego nazwiska, ograniczyc swój wybór do kandydatów z pozostałych list, i powtórzyc ten akt obywatelskiego protestu w pazdzerniku a wszystko moze się zmienic. Nikt nie będzie nami gardził, ponizał nas, ośmieszał naszej ojczyzny w świecie. Nikt nie będzie nas brutalnie okradał i wmawiał nam, ze te pieniądze się im po prostu nalezały. Nikt nie będzie tuczył radioamatora w Toruniu, gdy nauczyciele proszą zaledwie o 1000,- pln podwyzki, a dorośli niepełnosprawni o 500,- dla ulzenia losowi swoich opiekunów. Ta bolszewcka władza w sojuszu Pana Wójta i Plebana uzywa całego swojego aparatu państwowego, zeby nie ukarac zadnego pedofila ani jego opiekuna w kurii biskupiej. Oni pląsają radośnie na dyskotece u Rydzyka w Toruniu, bo on poprzez swoje media napędza im wyborców. Czas z tym skończyc.

 • Oceniono 18 razy 14

  Dobrze że ich nożem nie zaatakował. Takiego szczęścia nie mieli policjanci którzy trafili na lokalne elity. .

 • stef0909

  Oceniono 12 razy 10

  Skąd się ci złamasi biorą? z pis-WORA! ale siara.....

 • 4m5marek

  Oceniono 12 razy 10

  Bo miały być piosenki napisane przez Jrosława i Lecha kaczyńskich

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX