Prokuratura: Wniosek o tymczasowy areszt dla radnego z Buska-Zdroju

Z wnioskami o tymczasowy areszt wobec 33-latka z Buska-Zdroju podejrzanego m. in. o usiłowanie zabójstwa policjanta oraz 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb, wystąpiła do sądu miejscowa prokuratura - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.
Zobacz wideo

33-letni radny z Buska-Zdroju zaatakował w sobotę policjanta, do zdarzenia doszło przed jednym z marketów. Dwukrotnie ugodził funkcjonariusza w plecy. Ranił też drugiego interweniującego policjanta.

Wczoraj radny Łukasz Sz. usłyszał w buskiej prokuraturze dwa zarzuty - pierwszy usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na niego oraz wywierania wpływu na czynności służbowe i spowodowania u niego obrażeń ciała. Drugi zarzut jest związany ze znieważeniem innego funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem przez niego czynności służbowych. Podejrzany nie przyznał się i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach poinformował, że wystąpiono do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy dla radnego z Buska-Zdroju. Podobny wniosek śledczy złożyli w sprawie kolegi Łukasza Sz. - 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb wobec klientki sklepu, przed którym interweniowali policjanci.

Obaj mężczyźni nie przyznają się do zarzucanych im czynów.

Czytaj też: "Wszędzie zdarzają się tego typu sytuacje. Nie jesteśmy w stanie wejść w skórę wszystkich naszych współpracowników". Poseł Porozumienia o ataku, jakiego dokonał działać tej partii>>>

DOSTĘP PREMIUM