Zniszczyli i ukradli popiersie Jana Pawła II. Świadkowie: "Krzyczeli stop pedofilii w Kościele"

Policja poszukuje sprawcy kradzieży i uszkodzenia popiersia papieża Jana Pawła II, znajdującego się na terenie parafii katolickiej w Gdańsku-Stogach.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska, policja otrzymała informację, że w nocy ze środy na czwartek z ogrodzonego terenu parafii w dzielnicy Stogi ukradzione zostało popiersie Jana Pawła II.

Ukradli popiersia Jana Pawła II w Gdańsku

Jak podaje serwis trójmiasto.pl, świadkowie zdarzenia twierdzą, że popiersie zabrało kilku młodych mężczyzn krzyczących “stop pedofilii w Kościele”.

"Oficer dyżurny skierował na miejsce policjantów, którzy rozmawiali z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę o zdarzeniu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu" - dodała Kamińska.

Po paru godzinach policjanci otrzymali informację od mieszkańca, że znalazł porzucone i uszkodzone popiersie na jednej z ulic w okolicy kościoła.

Policja sprawdza, czy doszło do przestępstwa z art. 261 kodeksu karnego, czyli znieważenia pomnika. Wszystkie osoby, które mają informację na temat tego zdarzenia oraz o sprawcach proszone są o kontakt z policją. Zapewnia im ona anonimowość.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Zniszczyli i ukradli popiersie Jana Pawła II. Świadkowie: "Krzyczeli stop pedofilii w Kościele"
Zaloguj się
 • tegepe

  Oceniono 7 razy 3

  Znieważenie pomnika przestępstwem w Polsce? A myślałem, że to tylko w Rosji i innych krajach totalitarnych.

 • getz54

  Oceniono 7 razy 3

  Oni palą ksiązki, zezby, obrazy, im niszczą ich posągi. Nie wiem co przedstawiał ten pomnik, moze jakiegoś szpetnego karła z duzą głową, albo pijanego starca w śmiesznej czapce, nie wiem. Moze lepiej ze go zniszczyli niz mieli go przykryc prześcieradłem. Tak zrobili w kasynie w Licheniu. Zasłonięty pomnik dopiero rozpala zmysły. Ludzie, ale chyba tylko ci niewierzący, dopatrują się jak słyszałem z konturów zasłoniętego obelisku, ze jeden ksiądz na kolanach robi laskę drugiemu księdzu, który go za to błogosławi trzymając rękę na jego głowie. Zgroza.
  Gdyby taki eksponat był wystawiony w Muzeum Narodowym, minister Gliński kazałby natychmiast zamknąc muzeum, zdyzenfekowac zbiory i wsadzic autora pracy do więzienia. Ale takie mamy czasy. Zaczęły znikac ogrodowe krasnale z podobizną JP II, w pazdzerniku zaczną znikac zezby z podobizną Lecha K. w skali 10:1 zeby go było widac, i zeby samolot nie przesłaniał jego wielkości. Ale to dopiero po wyborach.

 • kaczdonald

  Oceniono 2 razy 2

  Nie popieram, ALE ROZUMIEM. Kościół katolicki to groźna mafia

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Krdziez to kradziez a zlodziej to zlodziej tylko ciemna czerska masa moze twierdziic inaczej, tej czerni zlodzieje nie przeszkadzaja.

 • Haka De

  Oceniono 4 razy 0

  I jeszcze oczywiscie obrazono uczucia religijne stronnikow pedofili w kieckach.

 • Paweł K.

  Oceniono 3 razy -1

  Czas najwyższy żeby tego największego obrońca kościelnych pedofili rozliczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX