Spotkajmy się w Gdańsku przy Bramie Wyżynnej. Razem z TOK FM świętuj wolność i solidarność

Od 1 do 4 czerwca br. Radio TOK FM zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. Redakcja stacji będzie nadawać programy na żywo z Gdańska - z Europejskiego Centrum Solidarności i studia plenerowego, a na Targu Węglowym stanie makieta sejmu Radia TOK FM - centrum jubileuszowych wydarzeń i atrakcji przygotowanych dla dorosłych oraz dzieci.
Zobacz wideo

Sejm Radia TOK FM w Gdańsku i atrakcje dla odwiedzających

W sobotę, 1 czerwca br. na Targu Węglowym przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku został ustawiony sejm Radia TOK FM - dmuchana makieta, w której przez cztery dni na dzieci i dorosłych, będą czekały różnorodne atrakcje.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zobacz szczegółowy plan atrakcji na
1 CZERWCA
2 CZERWCA
3 CZERWCA
4 CZERWCA

Zobacz wideo

Odwiedzający sejm TOK FM mogą zagłosować w sondażu Radia TOK FM i odpowiedzieć na pytanie: "Czy 4 czerwca 1989 r. w Polsce skończył się komunizm?", nagrać swoje wspomnienia z dnia wyborów sprzed 30 lat, a także wybrać się na wirtualny spacer po studiu Radia TOK FM i wypróbować możliwość słuchania programu stacji przy użyciu Aplikacji TOK FM i Asystenta Google. Przy stanowisku Radia TOK FM ustawiona została też specjalna fotościanka, dzięki której - tak, jak w 1989 roku kandydaci Solidarności - każdy może sobie zrobić zdjęcie z Lechem Wałęsą.

Zobacz wideo

Dla najmłodszych w czasie weekendu odbywają się warsztaty radiowe pod hasłem "Zabawa w radio" i plastyczne "Transparent wolności". Zaś w poniedziałek, 3 czerwca br. przy sejmie Radia TOK FM rozpoczynać się będą wycieczki po Gdańsku z przewodnikiem (o godz. 11, 13 i 15:00), pokazujące, jak ważne w historii miasta były demokracja i jedność - oraz jak widać to w gdańskiej architekturze.

Oprócz tego w niedzielę, 2 czerwca br. o godz. 12.00 przy sejmowej makiecie stacji zrobione zostanie specjalne zdjęcie rocznicowe - "30000 ludzi na 30-lecie". Dzięki współpracy z "Gazetą Wyborczą" ukaże się ono we wtorek, 4 czerwca na łamach trójmiejskiego wydania dziennika oraz na tokfm.pl

Kulminacją obchodów 30. rocznicy wyborów z 1989 r. będzie wspólne śpiewanie hymnu i poczęstunek w postaci jubileuszowego tortu, na które Radio TOK FM zaprasza wszystkich do swojego sejmu 4 czerwca na godz. 12.00.

Natomiast tego dnia wieczorem redakcja rozgłośni weźmie udział w toaście wznoszonym o godz. 19.30 w Warszawie na Pl. Konstytucji 4 w pobliżu legendarnej Niespodzianki, która w 1989 roku pełniła rolę sztabu wyborczego Solidarności. Specjalne wejścia antenowe z Pl. Konstytucji poprowadzi Mikołaj Lizut, a dodatkowo przy dawnej Niespodziance stanie fotościanka z Lechem Wałęsą.

Rocznica wyborów z 1989 r. na antenie Radia TOK FM

Na antenie Radia TOK FM w dniach od 1 do 4 czerwca br. pojawią się programy i relacje nadawane z Gdańska. W sobotę i niedzielę będą to "Magazyn Radia TOK FM" prowadzony przez Karolinę Głowacką i Macieja Głogowskiego, a w poniedziałek - "EKG" i "Popołudnie Radia TOK".

Natomiast we wtorek, 4 czerwca br. najważniejsze audycje stacji emitowane będą ze studia plenerowego i studia w Europejskim Centrum Solidarności - okolicznościowy "Poranek Radia TOK FM", którego gospodarzem będzie Jacek Żakowski, "EKG", "Światopodgląd” i "Popołudnie Radia TOK FM".

Relacje z Gdańska dla słuchaczy Radia TOK FM i użytkowników tokfm.pl przygotują: Paweł Radzewicz, Tomasz Fenske, Sebastian Wierciak oraz Małgorzata Waszkiewicz. Oprócz tego na antenie stacji pojawią się wejścia z innych miast Polski, w których też świętowana będzie 30. rocznica wyborów z 1989 r.

TOK FM PREMIUM