Spotkajmy się w Gdańsku przy Bramie Wyżynnej. Razem z TOK FM świętuj wolność i solidarność

Od 1 do 4 czerwca br. Radio TOK FM zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. Redakcja stacji będzie nadawać programy na żywo z Gdańska - z Europejskiego Centrum Solidarności i studia plenerowego, a na Targu Węglowym stanie makieta sejmu Radia TOK FM - centrum jubileuszowych wydarzeń i atrakcji przygotowanych dla dorosłych oraz dzieci.
Zobacz wideo

Sejm Radia TOK FM w Gdańsku i atrakcje dla odwiedzających

W sobotę, 1 czerwca br. na Targu Węglowym przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku został ustawiony sejm Radia TOK FM - dmuchana makieta, w której przez cztery dni na dzieci i dorosłych, będą czekały różnorodne atrakcje.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zobacz szczegółowy plan atrakcji na
1 CZERWCA
2 CZERWCA
3 CZERWCA
4 CZERWCA

Zobacz wideo

Odwiedzający sejm TOK FM mogą zagłosować w sondażu Radia TOK FM i odpowiedzieć na pytanie: "Czy 4 czerwca 1989 r. w Polsce skończył się komunizm?", nagrać swoje wspomnienia z dnia wyborów sprzed 30 lat, a także wybrać się na wirtualny spacer po studiu Radia TOK FM i wypróbować możliwość słuchania programu stacji przy użyciu Aplikacji TOK FM i Asystenta Google. Przy stanowisku Radia TOK FM ustawiona została też specjalna fotościanka, dzięki której - tak, jak w 1989 roku kandydaci Solidarności - każdy może sobie zrobić zdjęcie z Lechem Wałęsą.

Zobacz wideo

Dla najmłodszych w czasie weekendu odbywają się warsztaty radiowe pod hasłem "Zabawa w radio" i plastyczne "Transparent wolności". Zaś w poniedziałek, 3 czerwca br. przy sejmie Radia TOK FM rozpoczynać się będą wycieczki po Gdańsku z przewodnikiem (o godz. 11, 13 i 15:00), pokazujące, jak ważne w historii miasta były demokracja i jedność - oraz jak widać to w gdańskiej architekturze.

Oprócz tego w niedzielę, 2 czerwca br. o godz. 12.00 przy sejmowej makiecie stacji zrobione zostanie specjalne zdjęcie rocznicowe - "30000 ludzi na 30-lecie". Dzięki współpracy z "Gazetą Wyborczą" ukaże się ono we wtorek, 4 czerwca na łamach trójmiejskiego wydania dziennika oraz na tokfm.pl

Kulminacją obchodów 30. rocznicy wyborów z 1989 r. będzie wspólne śpiewanie hymnu i poczęstunek w postaci jubileuszowego tortu, na które Radio TOK FM zaprasza wszystkich do swojego sejmu 4 czerwca na godz. 12.00.

Natomiast tego dnia wieczorem redakcja rozgłośni weźmie udział w toaście wznoszonym o godz. 19.30 w Warszawie na Pl. Konstytucji 4 w pobliżu legendarnej Niespodzianki, która w 1989 roku pełniła rolę sztabu wyborczego Solidarności. Specjalne wejścia antenowe z Pl. Konstytucji poprowadzi Mikołaj Lizut, a dodatkowo przy dawnej Niespodziance stanie fotościanka z Lechem Wałęsą.

Rocznica wyborów z 1989 r. na antenie Radia TOK FM

Na antenie Radia TOK FM w dniach od 1 do 4 czerwca br. pojawią się programy i relacje nadawane z Gdańska. W sobotę i niedzielę będą to "Magazyn Radia TOK FM" prowadzony przez Karolinę Głowacką i Macieja Głogowskiego, a w poniedziałek - "EKG" i "Popołudnie Radia TOK".

Natomiast we wtorek, 4 czerwca br. najważniejsze audycje stacji emitowane będą ze studia plenerowego i studia w Europejskim Centrum Solidarności - okolicznościowy "Poranek Radia TOK FM", którego gospodarzem będzie Jacek Żakowski, "EKG", "Światopodgląd” i "Popołudnie Radia TOK FM".

Relacje z Gdańska dla słuchaczy Radia TOK FM i użytkowników tokfm.pl przygotują: Paweł Radzewicz, Tomasz Fenske, Sebastian Wierciak oraz Małgorzata Waszkiewicz. Oprócz tego na antenie stacji pojawią się wejścia z innych miast Polski, w których też świętowana będzie 30. rocznica wyborów z 1989 r.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Spotkajmy się w Gdańsku przy Bramie Wyżynnej. Razem z TOK FM świętuj wolność i solidarność
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 2 razy 2

  ...myślę że to co dorwało się do koryta u nas, w usa i jeszcze paru krajach jest gorsze od ruskich i ich komuny - oni są bardziej zdeterminowani - nie oddadzą władzy, z nimi nie przy stole ale po dwóch stronach barykady się wreszcie spotkamy.

 • Oceniono 6 razy 2

  Tak wolność i solidarność. A czy według najnowszej historii RP przywódcy którzy przyczynili się bezpośrednio do zerwania kajdanów byłej Polski Ludowej to znaczy pierwszy konspirator pseudonim Kusy drugi młodzieżowy szef ówczesnej opozycji Pinokio oraz szef charakteryzacji podziemia anty socjalistycznego Suski

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Gotowy sceanriusz z tego jednego dnia, w ktorym nadzieja jeszcze nie umarla, moglby przejsc do historii kinamatografii jak Pasja Gibsona Apokalipsa Coppoli, czy Cabaret Fossa.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Zapomniana nieco postac ambasadora IB w Berlinie czlowieka uformowanego przez etos XIX w. Moglaby sie stac kanwa swietnego thrillera psychologiczno politycznego. Dziwnym jest, ze do tej pory kinematografia nie siegnela po motyw jego samotnej misji ostatniej nadziei na uratowanie Europy. Ciekawe co myslal jadac do kwatery Hitlera w ten sierpniowy pogodny dzien, czy wierzyl, iz jego przygotowny tekst odwolujacy sie do europejskiego humanizmu zbudowanego na chrzesciajnstwie jest w stanie odrwocic koniec Europy. Jedno jest pewne rozumial konsekwencje tego co nadchodzi i rozumial nieodwracalnosc procesow prowadzacych do konca Europy w perspektywie kilkunastu pokolen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX