Nie żyje Jan Guz, wieloletni przewodniczący OPZZ. "Potrafił mówić do ludzi i przekonać ich do siebie"

Jan Guz był wieloletnim przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

"Otrzymałem wiadomość o śmierci Jana Guza kilka godzin temu w szpitalu w Warszawie" -– powiedział PAP prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Jan Guz miał 63 lata. Szefem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych został w 2004 r. Wcześniej pracował m.in. jako wychowawca młodzieży OHP, był też przedsiębiorcą.

Pełnił też rolę radnego samorządu terytorialnego, wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, członka Rady Nadzorczej Oddziału ZUS. Był też członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej ZUS.

Jako szef OPZZ był wiceprzewodniczącym Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych. W 2015 r. został powołany do Rady Dialogu Społecznego. 

- To był dobry kolega, osoba bardzo życzliwa ludziom. Był trybunem wiecowym, potrafił mówić do ludzi i przekonać ich do siebie - mówił w TOK FM Sławomir Broniarz.

- Jan Guz został przewodniczącym OPZZ w 2004 roku, w najtrudniejszym momencie dla tej organizacji. To, ze OPZZ się nie rozpadł, nie podzielił losu AWS,  tylko jest do tej pory największą centralą związkową, to stało się właśnie przy ogromnych zasługach i osobistym poświęceniu i zaangażowaniu Janka Guza - dodał.

DOSTĘP PREMIUM