Wybory do Parlamentu Europejskiego. "Głosowanie zaczęło się zgodnie z planem". Wybieramy 52 europosłów

Od 7 trwają wybory do Parlamentu Europejskiego. - Nie ma informacji o opóźnieniach - przekazał w niedzielę PAP rzecznik PKW Wojciech Dąbrówka. Podkreślił, że nie ma "niepokojących sygnałów" z południa Polski, gdzie w ostatnich dniach doszło do podtopień.
Zobacz wideo

Lokalne wyborcze czynne są od 7 do 21. Do momentu zamknięcia lokali wyborczych trwa cisza wyborcza. - Nie ma informacji, aby gdziekolwiek miało dojść do jakichś opóźnień, a to oznacza, że głosowanie rozpoczęło się zgodnie z planem" - powiedział w niedzielę PAP rzecznik PKW - Wojciech Dąbrówka.

Pytany o to, czy PKW otrzymała sygnały o problemach z otwarciem lokali wyborczych na południu Polski, gdzie doszło do podtopień odpowiedział: "cały czas będziemy zbierali informacje z delegatur Krajowego Biura Wyborczego, w tej chwili nie otrzymujemy takich sygnałów". - Na ten moment żadnych niepokojących sygnałów nie ma - zaznaczył rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej.

Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 29 mln 994 tys. 623 wyborców; wybory odbywają się w 27 286 obwodach głosowania. Polacy przebywający podczas eurowyborów za granicą zagłosują w jednym z 203 obwodów głosowania utworzonych poza granicami Polski; będą wybierali kandydatów z okręgu warszawskiego (obejmującego Warszawę i okoliczne powiaty).

Każdy wyborcy, który chce zagłosować, musi wziąć ze sobą ważny dokument ze zdjęciem. Może to być dowód osobisty lub paszport.

W Polsce wybieramy 52 europosłów spośród 866 kandydatów. 

TOK FM PREMIUM