Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Są ranni

W gimnazjum w Brześciu Kujawskim doszło w poniedziałek do strzelaniny. Dwie osoby - uczennica i woźna zostały ranne.

Ataku dokonał były uczeń szkoły - 18-latek. Został zatrzymany przez policję.

Poza strzałami, które oddał w stronę osób obecnych w szkole, wrzucił do budynku także gaz.  Z informacji policji wynika, że sprzątaczka została postrzelona, a 11-letnia uczennica szkoły ucierpiała w wyniku wystrzału petardy.

"W SP nr 1 im. W.Łokietka w Brześciu Kujawskim w wyniku postrzelenia lekko ranne zostały dwie osoby. Sytuacja została opanowana przez policję, nikomu już nic nie grozi. PROSIMY RODZICÓW O PILNY ODBIÓR DZIECI ZE SZKOŁY!!!!" - czytamy na stronie gminy.

Polsat News informuje, że szkoła została ewakuowana.

W szkole jest już wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Dzieci i pracownicy szkoły zostali objęci wszelką pomocą w tym wsparciem psychologów - poinformował też minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

- Przeprowadziliśmy sprawną ewakuację szkoły, wszystkie dzieci trafiły w miarę możliwości czasowej do swoich domów, są już pod opieką rodziców. Zapewniliśmy im oczywiście pomoc psychologiczną, jest wyznaczone miejsce na terenie Brześcia Kujawskiego, gdzie będą mogły skorzystać z takiej pomocy. Jeżeli będzie takie życzenie i potrzeba, będziemy udzielali takiej pomocy psychologicznej również w miejscu zamieszkania dzieci oraz rodziców - mówił na środowej konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Dodał, że życiu dwóch osób - które ucierpiały w dzisiejszej strzelaninie w szkole w Brześciu Kujawskim - nie zagraża niebezpieczeństwo.

Uruchomiono również specjalną infolinię. - Uruchomiliśmy infolinię na poziomie powiatowego zarządzania kryzysowego gdzie i rodzice, i uczniowie - ale bardziej rodzice - będą mogli uzyskać informacje, kiedy powrót do szkoły, co z rzeczami, które znajdują się na terenie szkoły oraz jak będzie dalej przebiegała organizacja pracy tej placówki - powiedział.

W tej chwili - sprawą zajmuje się specjalny zespół prokuratorów z prokuratury rejonowej z prokuratury okręgowej we Włocławku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Są ranni, jedna osoba w stanie ciężkim
Zaloguj się
 • mitexmitex

  Oceniono 2 razy 2

  PiS ostrzegał żeby nie przyjmować imigrantów no i mamy skutki tego że są atakowane szkoły

 • true_lysander

  Oceniono 1 raz 1

  Bierzemy przykład z najlepszych, z USA. Make Poland Great Again w polskim wydaniu?

 • helena1481949

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma wątpliwości, pokłosie rządów dobrej zmiany

 • potulny

  Oceniono 1 raz -1

  wiedzialem ! CHOLERNE araby kiedys zaatakuja.

 • tepege

  Oceniono 3 razy -1

  Kolejny frustrat z PO nie mogący pogodzić się z porażką. Tylko dlaczego w szkole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX