Brześć Kujawski. Strzelanina w szkole. 18-latek przyznał się, że chciał zabić wiele osób

Dwie osoby ranne w ataku, do którego doszło w szkole w Brześciu Kujawski, nadal przebywają w szpitalach. Sprawca ataku przyznał się do usiłowania zabójstwa wielu osób. Na jego posesji znaleziono więcej materiałów wybuchowych i środki służące do ich produkcji.
Zobacz wideo

Były uczeń szkoły, który w poniedziałek postrzelił woźną i petardami ranił 11-letnią uczennicę, został przesłuchany. - W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się do tego, że poszedł do szkoły z zamiarem zabicia wielu osób - poinformowała reporterka TOK FM Agnieszka Wynarska.

18-latek usłyszał już zarzuty, za które grozi mu nawet dożywocie. Ranne osoby przebywają nadal w szpitalach, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pomoc psychologów dla dzieci i rodziców

Szkoła podstawowa, w której doszło do tragicznego zdarzenia, jest dziś otwarta. Uczniowie mogą przyjść po rzeczy, które w poniedziałek - w popłochu - zostawili w salach. Wszyscy mogą też liczyć na pomoc psychologów, o czym zapewniał wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. - Jeżeli będzie takie życzenie i potrzeba, będziemy udzielali pomocy psychologicznej również w miejscu zamieszkania dzieci i rodziców - powiedział.

Mieszkańcy miasteczka, w rozmowie z reporterką TOK FM, powtarzali, że nie mogą uwierzyć w to, co się stało. - To jest nie do opisania. Ludzie byli w wielkim szoku, że tutaj takie rzeczy w ogóle mogły się wydarzyć. To takie spokojne miasteczko - przyznał jeden z nich. - Takie rzeczy widziałam tylko w filmie i w życiu bym się nie spodziewała, że przyjdę do pracy i taka sytuacja mnie spotka - powiedziała inna mieszkanka.

Zarzuty mogą zostać rozszerzone

Nad wyjaśnieniem sprawy pracuje specjalny zespół prokuratorów z Włocławka. Śledczy poinformowali, że sprawca ataku miał na swojej posesji więcej materiałów wybuchowych. - Zabezpieczone zostały broń oraz materiały wybuchowe. Po przeszukaniu pomieszczeń, które zajmował sprawca, ujawniono materiały i urządzenia służące do produkcji materiałów wybuchowych. Zostaną one poddane badaniom balistycznym - zapowiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku Wojciech Fabisiak.

Prokurator dodał, że we wtorek planowane są kolejne czynności ze sprawcą, a przedstawiony mu zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych najpewniej zostanie rozszerzony.

Wojciech Fabisiak poinformował także, że prokuratura ma wiedzę o wcześniejszym leczeniu psychiatrycznym mężczyzny i teraz wiele czynności śledczych zależy od decyzji lekarzy.

DOSTĘP PREMIUM