Oskarżenia wobec Marka Lisińskiego. "Obawiam się, że to pogorszy sytuację ofiar"

- W fundacji i wokół niej jest dużo osób, które po prostu robią swoje. Mam więc apel do ofiar, żeby się nie poddawały - apeluje Agata Diduszko-Zyglewska, współpracująca z Fundacją "Nie lękajcie się". Warszawska radna obawia się, że sprawa oskarżeń pod adresem Marka Lisińskiego zaszkodzi walce o rozliczenie Kościoła z przypadków nadużyć seksualnych oraz ich tuszowania.
Zobacz wideo

Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że Marek Lisiński miał wyłudzić pieniądze od ofiary, która była wykorzystywana seksualnie przez księdza. Miał też domagać się zapłaty za wystąpienie w filmie braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", na co twórcy się nie zgodzili.

Lisiński złożył dymisję z zajmowanego stanowiska na wniosek rady Fundacji "Nie lękajcie się". -  Dobrze, że rada fundacji zadziałała szybko i profesjonalnie - komentuje Agata Diduszko-Zyglewska, współpracująca z fundacją. Warszawska radna przyznała w rozmowie z reporterem TOK FM, że obawia się, iż skandal może zaszkodzić ujawnianiu przypadków molestowania nieletnich w Kościele.

- Bardzo się obawiam, że to pogorszy sytuację ofiar, pogorszy sytuację walki o sprawiedliwość i o pociągnięcie Kościoła do odpowiedzialności za tuszowanie spraw pedofilii. Bo uwaga opinii publicznej może zostać przekierowana na jednego człowieka, który zrobił coś niedopuszczalnego - ocenia Diduszko-Zyglewska.

Marek Lisiński oskarżany o wyłudzenie. Diduszko-Zyglewska apeluje do ofiar

Jak dodaje, ma nadzieję, że Fundacja "Nie lękajcie się" będzie nadal działać. - W fundacji i wokół niej jest dużo osób, które po prostu robią swoje. Mam więc apel do ofiar, żeby się nie poddawały, żeby - broń Boże - nie zaczęły się teraz obawiać mówić (o swoich przeżyciach). Ponieważ sprawa tuszowania pedofilii w Kościele i bezkarności tych przestępców musi zostać - raz na zawsze - rozwiązana. Bez względu na tego typu sytuacje (jak oskarżenia pod adresem Marka Lisińskiego) - mówi radna.

"W związku z artykułem w "Gazecie Wyborczej" oświadczam: Nigdy nie wyłudziłem od nikogo pieniędzy. Jeśli pożyczka zawarta pomiędzy dwoma podmiotami prawnymi z terminem zwrotu do grudnia 2019 jest wyłudzaniem? Zostawiam do Państwa oceny" - tak publikację "GW" skomentował na Facebooku Marek Lisiński.

Rada fundacji zabezpieczyła środki finansowe zgromadzone na koncie. Zleciła też zewnętrzną kontrolę.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (8)
Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się" oskarżany o wyłudzenie. Komentarz Diduszko-Zyglewskiej
Zaloguj się
 • sepia1111

  Oceniono 5 razy 1

  Ja sie nie obawiam. Każdy dobry psycholog , czy psychiatra wie, że ludzie molestowani w dzieciństwie, w dorosłym życiu mogą zachowywać się RÓŻNIE I NIEPRZEWIDZIANIE!

 • jan.fils

  Oceniono 1 raz 1

  Ale czy to coś zmienia? Przecież tu nie chodzi o niuanse tylko o cel. Tak samo jak z ośmiorniczkami. Czy to coś zmienia?

 • blazejmarchewka

  Oceniono 2 razy 0

  Lisiński oskarżony, mąż Pani Diduszko "tracił" przytomność pod sejmem w czasie pamiętnych zajść gdy broniono TK... To cały czas banda tych samych gamoni i oszustów. ŻENADA!!!

 • cleryka

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego Lisińskieg. Bracia Sekielscy nie opublikowali po nagraniach,kiedy żądał zapłaty? Ja czułam,że tam chodziło o kasę,ale trzeba było tego gościa dokładnie dziennikarsko prześledzic. Prawdomowny nie jest,z tego co piszą znajomi jego .

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy -1

  Fundacja to przede wszystkim przedsiębiorstwo.

 • gr_ub_y

  Oceniono 3 razy -1

  "Oskarżenia wobec Marka Lisińskiego."

  W normalnym kraju ludzie głosują na opozycję bo mają dość rządu.

  U nas głosują na rząd bo mają dość opozycji.

 • bjern

  Oceniono 2 razy -2

  Tak, tak........... jak KOD. Obłuda. Oni wszyscy dbają o...............swoją kasę i o siebie, a reszta to ściema.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX