Nareszcie do Polski idzie ciepło! W weekend powyżej 25 stopni

Po wyjątkowo zimnym maju - wraz z nadejściem czerwca zrobi się w Polsce znacznie cieplej. W weekend temperatury przekroczą 25 stopni Celsjusza. Burze i opady, które są przewidywane będą miały charakter przelotny i niegwałtowny.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach pogoda mocno dawała się we znaki, zwłaszcza mieszkańcom południowej i południowo-wschodniej Polski, którzy walczyli z podtopieniami. Fala kulminacyjna przeszła w ostatnich dniach przez Warszawę i północną część Mazowsza - na szczęście obyło się bez szkód. 

Według synoptyków IMGW, czas ciągłego ulewnego deszczu już za nami. Rośnie też temperatura.

W piątek niewielki deszcz spodziewany jest na północy i gdzieniegdzie w centrum. Temperatura będzie się wahać od 18-19 stopni na wybrzeżu i w górach do 22 stopni m.in. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Pogoda na weekend

Znacznie cieplej zrobi się w sobotę - na zachodzie kraju i w centrum słupki rtęci przekroczą 25 stopni. Najchłodniej będzie ponownie w górach (Zakopane: 18 stopni). W sobotę mogą zdarzyć się burze, ale synoptycy uspokajają - będą miały one charakter przelotny i umiarkowany.

W niedzielę temperatura będzie jeszcze wyższa. W zachodniej Polsce nawet do 27 stopniu, w reszcie kraju około 25 stopni.

Według synoptyków IMGW, tak wysokie temperatury mają utrzymać się także po weekendzie. W poniedziałek i we wtorek niemal w całej Polsce spodziewamy się 25 stopni i wyżej. Opady i burze, które są przewidywane mają mieć charakter przelotny.

Polacy tęsknią za ciepłem i wyższymi temperaturami, bowiem maj był miesiącem rekordowo zimnym. - Chłodniejsza od tegorocznej pierwsza połowa maja miała ostatnio miejsce w roku 1980, przy czym była od niej znacznie chłodniejsza. Także lata 1978 i 1979 charakteryzowały się zimniejszą I połową maja, niż ma to miejsce w tym roku - pisał autor bloga "Pogoda i klimat".

DOSTĘP PREMIUM