Fizjoterapeuci i diagności wstrzymują protest głodowy: Dajemy ministrowi kredyt zaufania

Po 11 dniach fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni wstrzymują - do 1 września - protest głodowy. Jeżeli w tym czasie ich postulaty zostaną zrealizowane, protest nie będzie kontynuowany. W przeciwnym wypadku - zostanie zaostrzony.
Zobacz wideo

- Nie odchodzimy od naszych postulatów, dajemy ministerstwu kredyt zaufania - mówi szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek. Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni podjęli decyzję o zawieszeniu protestu głodowego, który trwał od 21 maja. Jak poinformowali związkowcy, akcja zostaje zawieszona do 1 września. Do lipca czekają na pierwszą transzę podwyżki - minimum w wysokości 500 złotych i rozmowy z dyrektorami szpitali.

Zawieszenie protestu głodowego to efekt prowadzonych w czwartek, w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", negocjacji z ministrem zdrowia. Łukasz Szumowski obiecał protestującym, że może się zaangażować w szukanie pieniędzy, które już trafiły do szpitali, ale nie zostały przeznaczone na podwyżki.

"Maj bez fizjoterapeuty". Oczekiwanie na podwyżki

Fizjoterapeuci dużą akcję protestacyjną rozpoczęli już na początku maja. Zaczęli od nieobecności w pracy z powodu oddawania krwi, potem były zwolnienia lekarskie, aż w końcu przyszedł czas na protest głodowy.

Fizjoterapeuci domagają się podwyżek o 1600 zł. Jak argumentują, w tym zawodzie w publicznej służbie zdrowia zarabia się 2000-2400 zł brutto.

Czytaj też: Służba zdrowia umiera. Szef NIK: Pod względem nakładów rywalizujemy z Albanią. Nawet w prywatnych sieciach są już kolejki>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Fizjoterapeuci i diagności wstrzymują protest głodowy
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego narażacie własne zdrowie na szwank? Przecież do lekarza kolejka wielomiesięczna..... PiS jest pro społeczny, słucha ludzi, jest pełen empatii, uczciwie pomaga, realizuje swój pro-ludzki plan rozwoju kraju, sprawiedliwie rozdziela dobra, wszystko poświęca obywatelowi.... a wy strajk głodowy?? Jak możecie....
  Przecież to Partia Dobrych Panów a wy ją torpedujecie. Jak ma być dobrze? Och, przepraszam..... jest dobrze, jest lepiej, bo przecież PO przez 8 lat.......................... ???????????????????????

 • Kasia M

  0

  Ale o co kaman jesteśmy pod opieką matki boskiej tak minister zdrowia nas oddał w jej opiekę "ament"nie "bójta "żaby pomodlić sie paciorek i choroba minie!!!!

 • sza man

  0

  Kalendarzowo w sam raz. Teraz i tak mieliby Was gdzieś. We wrześniu będzie kolejna mobilizacja, więc jeśli grupa protestujących będzie na tyle liczna, żeby się opłacało zainwestować to kto wie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX