Przewodniczący sejmiku z PiS chce całe województwo uwolnić od "ideologii LGBT"

Przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego wysłał list do wszystkich gmin na Lubelszczyźnie z apelem o podejmowanie uchwał ze sprzeciwem wobec "promowania ideologii ruchów LGBT".
Zobacz wideo

Przewodniczący Michał Mulawa (PiS) przypomina w piśmie, że sejmik przyjął uchwałę przeciw LGBT (co nie było trudne, bo PiS ma w sejmiku większość) i dowodzi, że inni powinni pójść tym śladem.

"Sejmik zadeklarował pilną potrzebę ochrony polskiej rodziny i szkoły, szacunek wobec chrześcijańskiej tradycji narodowej oraz swoją troskę o rozwój moralny młodego pokolenia" - czytamy w liście do samorządowców. Cele "ideologii ruchów LGBT naruszają podstawowe prawa i wolności" i "ingerują w autonomię wspólnot religijnych" - napisano.

- Do tej pory wszystkim wydawało się, że mamy do czynienia z pojedynczymi przypadkami homofobii, a ten list pokazuje rzeczywisty problem. Jak ja mam się czuć, kiedy mówi się, że zagrażamy dzieciom albo rodzinie? Dla mnie są to obrzydliwe, goebbelsowskie metody szczucia na mniejszości seksualne i domagam się stanowczej reakcji rządu, którego przedstawiciele urządzają pościg za czarownicami - mówi Bartosz Staszewski ze stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. Liczy na mocny głos prezydenta Lublina.

Jest szansa, że uchwałami w sprawie "ideologii LGBT" zajmą się sądy administracyjne

Zaskarżanie uchwał do sądów rozważa Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Takich uchwał w skali Polski jest już kilkadziesiąt.

Na razie Bodnar chce wiedzieć, czy uchwały, które były podejmowane przez rady gmin, powiatów czy przez sejmiki wojewódzkie, są zgodne z prawem administracyjnym, a nie tylko ideowym stanowiskiem. - Bo jeśli to nie jest tylko uchwała o charakterze politycznym, ale może ona wpływać na funkcjonowanie organów władzy, to wtedy będę mieć podstawę do tego, by pójść do sądu administracyjnego - mówi dr Bodnar.

Chodzi m.in. o to, czy po podjęciu takiej uchwały dany samorząd - na podstawie przyjętego dokumentu - będzie mógł np. odmówić przyznania dotacji organizacji pozarządowej, która wspiera środowiska gejów i lesbijek.

"Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce"

Równolegle lubelski Klub Inteligencji Katolickiej, do którego należy wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, rozesłał właśnie do mediów stanowisko "w sprawie groźnych błędów poznawczych i moralnych wynikających z ideologii LGBT".

"Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują ukształtowaną przez Kościół katolicki w naszym narodzie dążność do poszukiwania prawdy, troskę o rozwój moralny młodego pokolenia, instytucję rodziny oraz szkołę opartą na wartościach chrześcijańskich" - dowodzą przedstawiciele KIK.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (114)
Przewodniczący sejmiku z PiS chce całe województwo lubelskie uwolnić od "ideologii LGBT"
Zaloguj się
 • rolnikspodlublina

  Oceniono 10 razy 10

  Jestem zwykłym rolnikiem spod Lublina, lat 35. Żona doktorantka na UMCS, nie żebym się chwalił:) Prowadziłem wcześniej agroturystykę, ale poszedłem w przetwórstwo bo to dziś naprawdę niezły biznes. Przyjeżdżali ludzie z Zachodu Europy, z Azji. Ci z Azji, a byli i Wietnamczycy i Japończycy to ludzie tak mili i otwarci, że nieraz popijaliśmy perełkę do 5 rano:) Świat się zmienia. Gdybym miał dziecko homo, to bym zrobił wszystko żeby było szczęśliwe. Po co ludzi piętnować że są inni??? Czy się wojewoda zastanawiał, jak takie jego działania przysłużą się Lublinowi? Miasto odwiedzają ludzie z całego świata, wieczorami na Litewskim i Starym Mieście więcej turystów niż Polaków. Nie róbcie skansenu mentalnego z Lubelszczyzny pisiory.

 • wicipinski

  Oceniono 18 razy 10

  Ostateczne rozwiązanie kwestii osób LGBT? Już wiem jakie książki czytają działacze PIS.

 • andrzej1.61

  Oceniono 20 razy 10

  Likwidacja KK jest niemożliwa, jak to coś chce zlikwidować homoseksualizm.

 • sobieryba

  Oceniono 8 razy 8

  "opartą na wartościach chrześcijańskich"
  .........................................................................
  Jedyną chrześcijańską wartością jest (bezwzględna) miłość bliźniego. Koniec kropka. Reszta to doktryna lub jak wolicie ideologia...

 • anonim_ka

  Oceniono 15 razy 7

  Rośnie nam nowy hitlerek z Lublina. Adolek skazywał homoseksualistów na zagazowanie . Temu palantowi też śni się taka opcja ? ? ? Ale przy okazji wykończy połowę "bożych knurów".

 • uzaz

  Oceniono 15 razy 7

  Inteligencja katolicka: inteligentni inaczej.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 10 razy 6

  Pozbędą się kleru z województwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX