Upały w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

W całej Polsce w poniedziałek i wtorek będzie gorąco. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed upałami dla województwa lubuskiego i zachodniej części wielkopolskiego.
Zobacz wideo

W poniedziałek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie w rejonach podgórskich i w górach oraz na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny zachmurzenie będzie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Prognozowana suma opadów w czasie burz to do 10 mm. Pod koniec dnia także na Pomorzu Zachodnim możliwy będzie wzrost zachmurzenia do dużego i słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C na wschodzie, około 26°C w centrum, do 31°C na krańcach zachodnich; chłodniej na Podhalu i Helu: około 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

IMGW wydaje ostrzeżenie 

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed upałem dla województwa lubuskiego i zachodniej części wielkopolskiego. Temperatura maksymalna w dzień może tam osiągnąć od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16 st. do 18 st. - wynika z prognoz IMGW.

W Warszawie w poniedziałek będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 27°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. 

Pogoda. Wtorek z burzami

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, początkowo na zachodzie i południu kraju duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, stopniowo zanikającymi. Po północy liczne rozpogodzenia. Temperatura minimalna wyniesie od 10°C na północnym wschodzie, około 14°C w centrum, do 18°C na zachodzie. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich i południowych, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz wiatr będzie jednak porywisty.

We wtorek na Mazurach, Kujawach i północy Mazowsza zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami, zwłaszcza na południowym wschodzie oraz na Pomorzu Zachodnim, burze, możliwy grad. W czasie burz prognozowane opady do 20 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 24°C na południowym wschodzie, około 27°C w centrum, do 31°C na krańcach zachodnich; chłodniej na wybrzeżu i Podhalu: od 21°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego. Po południu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura maksymalna wyniesie 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 65 km/h.

DOSTĘP PREMIUM