Aleksandra Dulkiewicz próbowała zaprosić premiera do rozmów przy okrągłym stole. Mateusz Morawiecki nawet się nie zatrzymał

Obchody 30. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku zostały zaplanowane przed gdańskie władze na 11 dni. Jednym z ich elementów jest okrągły stół zbudowany przed Europejskim Centrum Solidarności. Prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz, próbowała zaprosić do niego premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki pojawił się w Gdańsku w związku z konferencją z okazji 40-lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, która odbywa się w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Na sali był również prezes PiS Jarosław Kaczyński. To konkurencyjne obchody wobec organizowanego przez władze miasta Święta Wolności i Solidarności.

Z premierem, który w towarzystwie wicepremiera Piotra Glińskiego i szefa "S" Piotra Dudy szedł do Stoczni Gdańskiej, próbowała porozmawiać prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Chciała zaprosić szefa rządu do rozmów przy okrągłym stole, który od kilku dni stoi przed Europejskim Centrum Solidarności.

Szef rządu nawet się jednak nie zatrzymał. 

W sieci od razu pojawiły się komentarze nawiązujące do oskarżeń o brak kultury eurodeputowanych Koalicji Europejskiej (Danuty Hubner, Bartosza Arłukowicza i Róży Thun), którzy podczas wręczenia zaświadczenia mandatów nie podeszli podać ręki m.in. premierowi Morawieckiemu. 

Premier wyjaśnia i zaprasza 

W trakcie konferencji premier Morawiecki przypomniał, że Piotr Duda, szef Solidarności, zaprosił go na tę imprezę już w styczniu. - Ale panie przewodniczący, jeśli mogę, chciałbym zaprosić tutaj panią prezydent Dulkiewicz, która jest tutaj nieopodal, bo widziałem ją po drodze. Na tę konferencję, która była zaplanowana kilka miesięcy temu - powiedział Morawiecki. 

Rekonstrukcja rządu

Jedyne państwowe obchody związane z wyborami 4 czerwca odbędą się w Senacie. To właśnie na tych uroczystościach pojawią się najważniejsze osoby w państwie. 

Jak mówiła w TOK FM europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun, znamienne jest, że żadna z nich nie będzie jutro w Gdańsku. Zdaniem eurodeputowanej wybory z 1989 roku są jednym w najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii Polski.

Henryka Krzywonos: Moje wnuki muszą wiedzieć, jak ważny dla wszystkich Polaków był 4 czerwca

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Aleksandra Dulkiewicz zaprosiła premiera do okrągłego stołu. Mateusz Morawiecki nawet się nie zatrzymał
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Kobita o wygladzie tych prostych strazniczek z Majdanka i Auschwitz, zreszta te resentymenty implementuje w miescie ktrorym zarzadza.

 • werner53

  Oceniono 5 razy 1

  Ostatni cham. Olal Dulkiewicz, bo jest kobieta. Pokazal prawdziwe pisie oblicze. Tylko jak trwoga to wysylamy na pierwsza linie frontu kobiety, zwlaszcza matke ksiedza.

 • indan

  Oceniono 3 razy -1

  Słoma mu z butów wystaje.

 • getz54

  Oceniono 3 razy -1

  Walnięcie pałą po klatce wybudziło go z letargu. Chłopina nie moze się pozbierac ze strachu, na szczęście kolega Zbynio jest ministrem sprawiedliwości i krzywdy nie da mu zrobic. Tatuś nie płacący swoich rachunków, niczym
  Kaczyński, rola rodzinki w aferze GetBack, KNF, gotowośc obciązenia Banku Pocztowego długami SKOK-ów kolegi Biereckiego, kupno ziemi od kościoła, sprzedaz jej za 190 000,- pózniej odkupienie za 1 900 000,- (kto to zrozumie)
  ukrywane kamienice, domy, pieniądze na kontach, (kto się w tym połapie?) W BZ WBK Morawiecki odpowiadał tylko za sprzątaczki i środki czystości, nie poznali się na nim. Widocznie taki z niego bankier jak historyk. Zdarza się.
  Ma zal do suwerena, prezes stracił do niego zaufanie, kler ma swoje kłopoty, jakoś musi z tym zyc.

 • antonio rebenga

  Oceniono 7 razy -1

  Co się dziwić... Po tekstach jakiejś oh...skiej typu "nawet bym mu ręki nie podała" to jak ma traktować te całe tałatajstwo.

 • maj61

  Oceniono 2 razy -2

  Przykre bardzo, bez klasy i kultury

 • gassarbaiter

  Oceniono 11 razy -3

  Te same nicki które tak chwaliły chamów z PO za nie podanie ręki, teraz jada po PISiorze ze rzekomo ignoruje panią Dulkiewicz. Hipokryzja, zakłamanie czy bezczelność?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX