Święto Wolności w TOK FM. Wspólne śpiewanie hymnu i tort w 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r.

W Gdańsku kulminacja obchodów 30. rocznicy wyborów z 1989 roku. TOK FM od początku jest na miejscu i relacjonuje Święto Wolności. Świętowaliśmy także w Warszawie, przed słynną Niespodzianką.
Zobacz wideo

Kulminacją obchodów organizowanych przez Radio TOK FM było wspólne śpiewanie hymnu oraz poczęstunek w postaci jubileuszowego tortu. Spotkaliśmy się w "naszym" sejmie na Targu Węglowym, w obecności gości i mieszkańców Gdańska. 

Toast pod Niespodzianką

Świętowaliśmy jednak nie tylko w Gdańsku. Wieczorem wzięliśmy udział w toaście wznoszonym o godz. 19.30 na stołecznym placu Konstytucji 4, w pobliżu legendarnej Niespodzianki, która w 1989 roku pełniła funkcję sztabu wyborczego Solidarności.

Jak relacjonował Wawrzyniec Zakrzewski z TOK FM, na miejscu pojawiło się kilkaset osób. Zebrani wspominali wybory z 4 czerwca, zwycięstwo opozycji i odśpiewali "sto lat". - Świętujemy, bo 30 lat temu udało nam się w takich a nie innych warunkach postawić pierwszy krok w zmianie systemu - mówił naszemu reporterowi jeden z uczestników zgromadzenia.  

Wyniki sondażu

Przypominamy, że jutro (5 czerwca) opublikujemy wyniki naszego sondażu, który przeprowadzany był w Gdańsku. Pytanie, na które odpowiadały osoby, które przyszły do naszego dmuchanego sejmu brzmiało "Czy wg Pani/Pana 4 czerwca 1989 r. w Polsce skończył się komunizm". 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM