Prezydent Rzeszowa zakazał Marszu Równości. "Względy bezpieczeństwa"

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zakazał zaplanowanego na 22 czerwca Marszu Równości. Powodem - jak podaje rzeszowska "Wyborcza" - mają być względy bezpieczeństwa.
Zobacz wideo

Rzeszowski Marsz Równości zaplanowano na 22 czerwca. Miała to być druga edycja tego wydarzenia.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", do tej pory do ratusza zgłoszonych zostało blisko 30 kontrmanifestacji. Chcą je organizować między innymi środowiska narodowców. Zakazu drugiego w tym mieście Marszu Równości domagali się też miejscy radni Prawa i Sprawiedliwości.

Organizatorzy zapowiadają odwołanie

Rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki w rozmowie z "GW" podkreślił, że wpływ na decyzję prezydenta Ferenca o zakazie marszu miały "przede wszystkim względy bezpieczeństwa". - Po konsultacjach z policją wiemy, że podczas tego marszu nie można byłoby zapewnić uczestnikom oraz mieszkańcom pełnego bezpieczeństwa - podkreślił Chłodnicki.

Organizatorzy Marszu Równości już zapowiadają, że od decyzji prezydenta się odwołają. Mają na to 24 godziny od momentu, gdy decyzja Ferenca zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przypomnijmy, podobne zakazy dotyczące marszów wolności i tolerancji wydali wcześniej prezydent Lublina Krzysztof Żuk (w ubiegłym roku) oraz prezydent Gniezna Tomasz Budasz (w kwietniu tego roku). Obie te decyzje zostały uchylone przez sąd, a zgromadzenia odbyły się.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Prezydent Rzeszowa zakazał Marszu Równości. ?Względy bezpieczeństwa?
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 1 raz 1

  Logika tego pana poraża. Zakazuje demonstracji, bo przeciwnicy demonstracji zagrażają porządkowi publicznemu. Jego psim obowiązkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa pokojowej demonstracji, ale wtedy trzeba będzie się narazić narodowo-katolickiej gó...ażerii. Pomyśleć, że ten człowiek był w SLD...

 • alben albus

  Oceniono 1 raz 1

  Śniło mu się np demony pisu? Niedemokratycznie...

 • Maks Maks

  Oceniono 3 razy -1

  ... ta nazwa.."...równości" to coś sugeruje? Że należy ich zrównać z czymś? Jakoś tak mi się kojarzy.

 • van Koski

  Oceniono 4 razy -2

  Brawo panie prezydencie koniec tych niby pokojowych marszów zboków pod różnymi pretekstami, niech im jakaś parafia udzieli gościmy tam będą jak u siebie, i niech wznoszą" miłosne" okrzyki a nawet niech dają sobie buzi

 • miloz1

  Oceniono 4 razy -4

  Podkarpacie - ostoja przyzwoitości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX