PKP. Nowy rozkład jazdy pociągów zacznie obowiązywać 9 czerwca

Rozkład jazdy pociągów PKP zmieni się w niedzielę 9 czerwca 2019. Będzie więcej pociągów nad morze. Powrócą także niektóre połączenia dalekobieżne.
Zobacz wideo

W niedzielę 9 czerwca PKP zmieni rozkład jazdy. Wznowione zostaną linie wakacyjne. 

PKP. Nowy rozkład jazdy. Więcej pociągów pojedzie nad morze

Od 19 czerwca od 31 sierpnia codziennie będzie kursować pociąg relacji Kraków-Kołobrzeg-Kraków; przez Warszawę.  Połączenie będzie obsługiwane przez Pendolino. 

Codziennie z Warszawy do Kołobrzegu będzie kursować także pociąg EIC Posejdon. Do Kołobrzegu dojedziemy też z Bielska-Białej pociągiem EIC Fregata (w soboty będzie kursować w kierunku Kołobrzegu, a w niedzielę w kierunku Bielska-Białej). 

Do Kołobrzegu dojedziemy też pociągiem TLK Kochanowski relacji Lublin-Piła. 

W wakacje PKP wydłuży też trasę pociągu IC Malczewski. Będzie kursować z Przemyśla do Ustki. 

CZYTAJ TEŻ: Kupienie biletów PKP na wakacje nadal może być problemem

Od poniedziałku do piątku będzie kursować także dodatkowy pociąg na linii Łódź-Gdynia-Łódź, przez Warszawę. TLK Delfin w weekendy będzie on jeździć z Łodzi do Łeby. 

PKP. Nowy rozkład jazdy. Południowo-wschodnia Polski

W wakacje codziennie kursować będzie nocny pociąg TLK Pogórze relacji Przemyśl-Wrocław. PKP Intercity uruchomi także dodatkowy pociąg IC Wisłoka w relacji Kraków-Przemyśl. 

IC Chełmoński relacji Przemyśl – Jelenia Góra poprowadzi grupę wagonów na odcinku Wrocław – Hrubieszów, przełączaną w Przeworsku. Dzięki temu podróżni m.in. z Zamościa będą mogli dojechać bezpośrednio do Krakowa i Wrocławia.

Otwarte zostanie także bezpośrednie połączenie Zamościa z Warszawą i Lublinem (TLK Zamoyski). 

Z kolei TLK Witos łączący Warszawę z Przemyślem będzie kursować w wakacje na zmienionej trasie. Będzie jeździć przez Pilawę, Dęblin oraz Radom. 

PKP. Nowy rozkład jazdy. Połączenie Krakowa z Zakopanem

W wakacje ruszą także pociągi z Krakowa do Zakopanego. Pociągi będą kursować od 20 czerwca. Podróż będzie trwać około trzech godzin. 

PKP. Nowy rozkład jazdy. łatwiejsza podróż między Olsztynem a Warszawą

Trwają prace modernizacyjne na niektórych odcinkach torów, dlatego pociągi TLK Warta, TLK Mewa oraz TLK Uznam nadal będą kursować trasą objazdową. Wróci natomiast ruch na zmodernizowaną linię kolejową na odcinku Kutno - Konin - Września - Poznań. 

Na tory wróci także pociąg TLK Zielonogórzanin, dzięki któremu możliwy będzie łatwiejszy dojazd Z Zielonej Góry do Warszawy.

Natomiast od sierpnia zostanie uruchomiony kursujący codziennie na trasie Olsztyn-Warszawa pociąg TLK Nowowiejski.

PKP. Problemy z przedsprzedażą biletów

Mimo, że przedsprzedaż biletów na wakacyjne pociągi miała ruszyć 18 maja, część z nich nadal była niedostępna.  

Blokada była efektem aktualizacji rozkładu. Trzeba było go poprawić ze względu na trwające remonty.

DOSTĘP PREMIUM