Kędzierzyn-Koźle: wybuch gazu w kamienicy. Pod gruzami mogą być ludzie

Nie udało się na razie ustalić, czy przyczyną eksplozji był wybuch butli z gazem, czy instalacji gazowej. Nie wiadomo też, czy pod gruzami są ludzie.

Najprawdopodobniej wybuch gazu był przyczyną eksplozji w kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu. Jak powiedział PAP oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej, zawaliła się jedna kondygnacja budynku. Nie wykluczone, że pod gruzami są ludzie.

Do zdarzenia doszło po godzinie 19. w starej kamienicy w Kędzierzynie-Koźlu.

Jedna ranna osoba została przewieziona do szpitala. Na miejscu trwa dogaszanie ognia. Ratownicy nie wykluczają, że w gruzach mogą być jeszcze dwie osoby.

Jak powiedział PAP mł. brygadier Leszek Morkis z kędzierzyńsko-kozielskiej KP Państwowej Straży Pożarnej, na miejscu jest już kilkudziesięciu strażaków z kilku jednostek. Na miejsce wysłano już specjalistyczne jednostki poszukiwawcze, które wezmą udział w poszukiwaniu potencjalnych ofiar w zawalonej części budynku.

"To stara, zabytkowa kamienica należąca do wspólnoty. Nad piętrem, gdzie doszło do wybuchu, jest jeszcze użytkowy strych. Do tej pory do szpitala przewieziono jedną osobę z lokalu, gdzie doszło do wybuchu. Z relacji świadków wynika, że pod gruzami mogą znajdować się jeszcze dwie osoby. Kiedy dogasimy ogień rozpoczniemy poszukiwania tych ludzi" - powiedział PAP Morkis.

Kędzierzyn-Koźle: przyczyny wybuchy w kamienicy

Jak powiedział PAP oficer dyżurny KW PSP w Opolu, nie wiadomo jeszcze, czy doszło do wybuchu butli z gazem, czy instalacji gazowej. Zawaliła się jedna kondygnacja budynku. Pozostałe są niestabilne. Nie wiadomo, czy pod gruzami są ludzie.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM