Do której czynny jest Lidl, Biedronka, Auchan, Carrefour, Kaufland? Godziny otwarcia sklepów i sieci handlowych
Biedronka, Lidl, Tesco, Kaufland, Carrefour, Auchan. Do której czynne są sklepy?
Biedronka - najdłużej otwarta jest w piątek i sobotę, bo od godziny 7:00 do 22:00. W pozostałe dni zakupy można zrobić między 7:00 a 21:00.
Lidl - w piątki i soboty jest czynny od godziny 7:00 do 22:00. W tygodniu zakupy można zrobić od godziny 7:00 do 21:00. Wyjątkiem są niedziele handlowe, wtedy sklep czynny jest do 20:00.
Tesco - główna zmiana dotyczy sklepów, które do wprowadzenia zmian były otwarte do północy lub 24h. Po wprowadzeniu zmian sklepy są czynne w soboty do godziny 23:00, a w poniedziałki otwarte od 6:00. W przypadku sklepów otwartych w zwyczajowych godzinach zakupy można zrobić między godziną 6:00 a 22:00.
Kaufland - w tej sieci zakupy można zrobić od godziny 7:00 do 22:00. Wyjątkiem są niedziele handlowe, kiedy sklep zostaje zamknięty o godzinie 21:00.
Auchan - w soboty sklepy są czynne od godziny 7:00 do do 22:00, jednak wiele zależy od decyzji galerii, w której mieści się sklep. Przedłużenie godzin otwarcia galerii może skutkować także przedłużeniem godzin otwarcia Auchana. W dni powszednie można zrobić w nim zakupy od godziny 8:00 do 22:00.
Żabka - jako że często są to placówki pocztowe, które wyjęte są z zakazu handlu w niedziele, często można zastać je wówczas otwarte. Godziny otwarcia zależą od decyzji franczyzobiorcy. Jednak wiele sklepów otwartych jest zwykle w godzinach od 6:00 do 23:00.
Carrefour - sklep jest otwarty między 7:00 a 21:00. Te spośród sklepów Carrefour Express, które działają w modelu franczyzowym, mogą być otwarte w innych godzinach i również w niedzielę.
E. Leclerc - w tym przypadku każdy sklep z osobna podejmuje decyzję o godzinach otwarcia i ich ewentualnej zmianie w piątki i soboty. W części sklepów zakupy można zrobić od godziny 7:00 do 21:00, natomiast w sobotę i niedzielę czas otwarcia zostaje przedłużony do 22:00.
Godziny otwarcia sklepów. Niedziele handlowe wymusiły zmiany
Większość Polaków zdążyła się już przyzwyczaić do zmian, jakie wiązały się z wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele. Jednak w 2019 roku, zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, niedziel niehandlowych jest więcej niż w 2018. Zakaz handlu nie obejmuje przy tym wszystkich podmiotów. Wyłączone są np. apteki, sklepy prowadzone osobiście przez właściciela czy punkty gastronomiczne.
Wprowadzanie zmian wiązało się z wieloma niedogodnościami i sprawami, których obrót bywał czasem naprawdę zaskakujący. Głośno było o Żabce i procesach, które sieci wytoczyła Państwowa Inspekcja Pracy. Wszystkie okazały się zwycięskie dla Żabki, a argumenty jakoby nie mogła ona być ona uznawana za placówkę pocztową, widać nie przeważyły. To dzięki temu część Żabek jest otwarta w każdą niedzielę, nawet kiedy właściciel sklepu nie stoi za ladą.
DOSTĘP PREMIUM
- F-16 raczej nie dla Ukrainy. Ale jest inny pomysł. "Unikamy wielomiesięcznego szkolenia pilotów"
- "Dziś nie płacę" i "dzida". Ale potem wracają, bo "pensja przyszła". Plaga kradzieży paliw na stacjach
- Co dalej w sprawie tortur w więzieniu w Barczewie? Ekspert: Obawiam się najgorszego scenariusza
- Horror w schronisku pod Nowym Tomyślem. "Policja znalazła martwe psy w budach i lodówkach"
- Jest decyzja sądu ws. aresztu dla Rafała Baniaka
- Śnieżyce przechodzą nad Polską. Bardzo trudne warunki na drogach
- Paco Rabanne nie żyje. Znany projektant miał 88 lat
- "W garze zawrzało ponad poziom". Polska u progu buntów w więzieniach? Ekspert: Napięcie stale rośnie
- EEC Trends już w lutym 2023 - ruszyła rejestracja dla uczestników
- Ksiądz skazany za antysemickie kazanie. Pierwszy taki wyrok w sprawie katolickiego duchownego