Chilijka zaatakowana w Warszawie nad Wisłą. Za tęczową flagę i bycie "obcą"

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", 27 Chilijka została zaatakowana przez starszą kobietę, kiedy spędzała czas ze znajomymi nad Wisłą.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w sobotę po paradzie równości. Pochodząca z Chile 27-latka świętowała nad Wisłą w pobliżu Stadionu Narodowego ze znajomymi urodziny jednego z nich.

Jak opisuje “Wyborcza”, do grupy znajomych z tęczową flagą podeszła starsza kobieta, która zaczęła ich obrażać.  Krzyczała m.in. , że obcokrajowcy nie mają prawa przebywać w Polsce, nazywała ich “pedofiliami”.

Kobieta opluła Polki z tęczową flagą, uderzyła też jedną z nich – relacjonuje Chilijka. Kopniaki i obelgi trwały aż do przyjazdu policji.

"Było to dla nas przykre doświadczenie niesprowokowanej agresji. Nie mamy wątpliwości, że ta nieszczęśliwa kobieta czerpała z języka organizacji siejących nienawiść. Jeszcze bardziej przykra okazała się obojętność młodych ludzi zebranych dookoła, biernie obserwujących agresję i nie mających odwagi stanąć w obronie obrażanych osób. Jesteśmy wdzięczni policjantom, którzy przybyli w miarę możliwości szybko i działali z pełnym zrozumieniem sytuacji. Obojętność wobec nienawiści i przemocy pozwala na ich rozprzestrzenianie. Nasza bierność pogłębia podziały. Nie możemy milczeć" - napisała na Facebooku poszkodowana.

TOK FM PREMIUM