Chilijka zaatakowana w Warszawie nad Wisłą. Za tęczową flagę i bycie "obcą"

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", 27 Chilijka została zaatakowana przez starszą kobietę, kiedy spędzała czas ze znajomymi nad Wisłą.

Do zdarzenia doszło w sobotę po paradzie równości. Pochodząca z Chile 27-latka świętowała nad Wisłą w pobliżu Stadionu Narodowego ze znajomymi urodziny jednego z nich.

Jak opisuje “Wyborcza”, do grupy znajomych z tęczową flagą podeszła starsza kobieta, która zaczęła ich obrażać.  Krzyczała m.in. , że obcokrajowcy nie mają prawa przebywać w Polsce, nazywała ich “pedofiliami”.

Kobieta opluła Polki z tęczową flagą, uderzyła też jedną z nich – relacjonuje Chilijka. Kopniaki i obelgi trwały aż do przyjazdu policji.

"Było to dla nas przykre doświadczenie niesprowokowanej agresji. Nie mamy wątpliwości, że ta nieszczęśliwa kobieta czerpała z języka organizacji siejących nienawiść. Jeszcze bardziej przykra okazała się obojętność młodych ludzi zebranych dookoła, biernie obserwujących agresję i nie mających odwagi stanąć w obronie obrażanych osób. Jesteśmy wdzięczni policjantom, którzy przybyli w miarę możliwości szybko i działali z pełnym zrozumieniem sytuacji. Obojętność wobec nienawiści i przemocy pozwala na ich rozprzestrzenianie. Nasza bierność pogłębia podziały. Nie możemy milczeć" - napisała na Facebooku poszkodowana.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Chilijka zaatakowana w Warszawie nad Wisłą. Za tęczową flagę i bycie 'obcą'
Zaloguj się
 • Jan Kos

  Oceniono 11 razy 5

  Poziom intelektualny suwerena głosującego na PiS. Poziom wrażliwości i empatii jak u typowego kato-wolaka wychowanego przez kler.

 • Polak

  Oceniono 11 razy 5

  To jest bardzo wierząca kobieta?to jest pomiot małpy i pajaka i na dodatek diablica ale jak ktoś tam tego szatana uderzył to byłby szum ze tęczowe biją kataboli

 • maz9

  0

  Trzeba było nagrać i podać do sądu.
  To co wygadywała ta pani, to nauka kościelna, więc i tak jest bezkarna. Będzie się tłumaczyła tym, że realizowała rządowe zalecenia.

 • Kasia M

  Oceniono 4 razy 0

  Niestety grzech śmiertelny popełniła baba no cóż piekło czeka.....

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -3

  Oho symetryzowanie, tyle ze to ksiadz lezy w szpitalu, a babiszon wypisuje nieweryfikowalne pierdoly w necie.

 • Orry Main

  Oceniono 7 razy -5

  Młodzi ludzie się nie wtrącali bo pewnie nie wiedzieli o co chodzi a jak zobaczyli tęczową flagę to uznali że tym bardziej lepiej się w to nie mieszać. Ciekawe czy kibla geje też chodzą z tęczową flagą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX