Wypadek małego samolotu na lotnisku w Modlinie

Do wypadku małego samolotu szkoleniowego doszło w poniedziałek po południu na lotnisku w Modlinie. Z maszyny o własnych siłach wyszli instruktor i kursant, których przewieziono do szpitala. Ruch na lotnisku w Modlinie już wznowiono.
Zobacz wideo

Jak poinformowała PAP oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim st. sierż. Sylwia Ochamańska, policja zgłoszenie o możliwym wypadku na lotnisku w Modlinie otrzymała ok. godz. 14.40.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas lądowania samolot z prawej strony dostał podmuch wiatru, w związku z czym instruktor podjął decyzję o odejściu na drugi krąg. W czasie tej czynności najprawdopodobniej zahaczono skrzydłem o opad, maszynę obróciło i wyniosło na pas zieleni.

- Z samolotu o własnych siłach wyszli instruktor i kursant bez widocznych obrażeń - przekazała oficer. Obu przetransportowano do szpitala.

Na miejscu zdarzenia służby prowadzą oględziny i badają przyczyny zdarzenia.

W związku z wypadkiem cztery samoloty przekierowano na Lotnisko Chopina w Warszawie: z Ammanu, z Korfu, z Londynu Stansted i z Neapolu. Od godz. 15.40 wznowiono ruch na lotnisku.

DOSTĘP PREMIUM