Weterynarze zaostrzają protest. Zapowiadają blokady dróg i głodówkę

- Do tej pory ministerstwo rolnictwa nie spełniło naszych postulatów - tłumaczyli w TOK FM przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.
Zobacz wideo

Weterynarze już od kilku miesięcy apelują o podwyżki i skarżą się na problemy kadrowe. - Niezadowolenie narasta - mówi przewodnicząca OZZPIW Sara Meskel. – Zaostrzyliśmy protest, który trwa już od grudnia. Postulowane kwestie nie zostały rozwiązane, również te, które obiecał nam minister.

10 czerwca pracownicy Inspekcji przyszli do pracy ubrani na czarno.

Na realizację obietnic związkowy czekają już pół roku - zaznacza sekretarz związku Dorota Osadców. - 9 stycznia padły, jak to powiedział minister Ardanowski, wiążące deklaracje strony rządowej odnośnie przekazania w pierwszym kwartale 40 mln zł na podwyżki dla pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, dla wszystkich jednostek – przypomniała.

Jak dotąd pracownicy Inspekcji obiecanych podwyżek nie dostali, dlatego zapowiadają m.in. blokady dróg w całym kraju i głodówkę. Dodają, że długość akcji i jej forma zależeć będzie od reakcji ministra rolnictwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM